Talenty Ajaksu Amsterdam rozgromiły rywala. Niebywały rezultat!

Piłka nożna
Talenty Ajaksu Amsterdam rozgromiły rywala. Niebywały rezultat!
fot.

Nie od dziś wiadomo, że szkółka piłkarska Ajaksu Amsterdam należy do jednych z najlepszych na świecie i jest wyznacznikiem trenowania z dziećmi i młodzieżą dla wielu klubów. Dowodem na to rezultaty osiągane przez wszystkie roczniki zespołu ze stolicy Holandii. Jeden z nich odbił się niedawno szerokim echem...

Mówi się, że w szkoleniu dzieci wyniki schodzą na dalszy plan, ponieważ w tym wieku liczą się inne aspekty. Nie można jednak przejść obojętnie wobec tego, czego dokonał zespół Ajaksu do lat 12.

 

30 listopada doszło do rywalizacji amsterdamskich talentów z rówieśnikami z klubu MVV. Ci pierwsi nie pozostawili złudzeń rywalom, wygrywając aż... 50:1! Klub ze stolicy nie omieszkał pochwalić się tym w mediach społecznościowych.

 

 

Warto jednak zaznaczyć, że tego typu rezultaty osiągane przez sekcje dziecięce oraz młodzieżowe Ajaksu nie są okazjonalne. Klub czterokrotnych triumfatorów Pucharu Europy regularnie pozostawia inne ośrodki piłkarskie daleko w tyle. To o tyle istotne, że świetne wyniki idą w parze ze znakomitym szkoleniem, czego dowodem wielomilionowe transfery już na etapie seniorskim. Nie wszystkim klubom udaje się tego dokonać.

 

Nie tylko ci najmłodsi, ale również seniorzy świetnie radzą sobie w tym sezonie. Pierwsza drużyna Ajaksu jest liderem Eredivisie z bilansem dwunastu zwycięstw oraz dwóch remisów i sześcioma punktami przewagi nad drugim AZ Alkmaar. Tegoroczni półfinaliści Ligi Mistrzów w czterech ostatnich meczach ligowych za każdym razem strzelali cztery gole.

 

WYNIKI I TABELA EREDIVISIE

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze