PlusLiga: Seyed zamurował siatkę w Bydgoszczy. Dziesiąta porażka BKS Visły!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali 3:2 (22:25, 25:18, 25:20, 25:27, 15:8) BKS Visłę Bydgoszcz w meczu ósmej kolejki PlusLigi. MVP spotkania wybrany został Seyed Mohammad Mousavi. Irańczyk fenomenalnie spisywał się przede wszystkim w elemencie bloku.

Olsztynianie pochodzili do tego starcia w roli faworyta. Podopieczni Paolo Montagnaniego wygrali do tej poty sześć z ośmiu spotkań, a bydgoszczanie nadal czekali na pierwsze zwycięstwo.

Od początku goście prezentowali się zdecydowanie lepiej. Szybko wyszli na prowadzenie 11:6 i mogło się wydawać, że pewnie zmierzają po zwycięstwo w premierowej odsłonie. Gospodarze zerwali się jednak do walki i po skutecznym ataku Toncka Sterna i skutecznym bloku na Mateuszu Mice doprowadzili do remisu 15:15. Olsztynianie mają czego żałować, bo roztrwonienie przewagi kosztowało ich porazke w całej partii 22:25.

Porażka wyraźnie zmotywowała przyjezdnych. Podobnie, jak kilkadziesiąt minut wcześniej rozpoczęli od bardzo wysokiego prowadzenia 13:6. Wyciągnęli jednak wnioski z poprzedniego seta i tym razem nie pozwolili rywalom odrobić strat. Po bloku Jana Hadravy mogli cieszyć się z wyrównania.

Początek trzeciej odsłony był najbardziej wyrównany. Dopiero od stanu 13:12 siatkarze z Olsztyna zaczęli wyraźnie przeważać. Zdecydowanym liderem Indykpolu AZS był Wojciech Żaliński, który już po trzech setach miał na koncie aż 17 punktów! Siatkarz ten dołożył do dorobku swojego zespołu asa serwisowego w końcówce. Ostatecznie ekipa z Warmii wygrała 25:20.

Po zmianie stron goście nie obniżyli poziomu. Szybko złapali bezpieczny dystans, lecz ponownie nie potrafili go utrzymać. Tego, co wydarzyło się w końcówce nikt się nie spodziewał. Bydgoszczanie po udanej gonitwie doprowadzili do tie-breaka i znakomicie radzili sobie w pierwszej jego części. Im bliżej końca tym bardziej opadali jednak z siłi ostatecznie przegrali po raz dziesiąty w tym sezonie.

Najlepszym zawodnikiem starcia wybrany został Seyed. Irańczyk zdobył 11 punktów, z czego cztery atakiem, jeden zagrywką i aż sześć blokiem!

BKS Visła Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:22, 18:25, 20:25, 27:25, 8:15)

BKS Visła Bydgoszcz: Tomasz Kalembka, Toncek Stern, Jakub Urbanowicz, Janusz Gałązka, Piotr Lipiński, Jakub Peszko, Tomasz Bonisławski (L) oraz Dawid Woch, Paweł Gryc, Gonzalo Quiroga, Radosław Gil (L)

Indykpol AZS Olsztyn: Paweł Woicki, Wojciech Żaliński, Maciej Pietraszko, Jan Hadrava, Mateusz Mika, Seyed Mohammad Mousavi, Michał Żurek (L) oraz Tomasz Kowalski, Robbert Andringa

MVP: Seyed Mohammad Mousavi