Bury: Jestem bardzo zadowolony, ale też zaskoczony

Zimowe
Bury: Jestem bardzo zadowolony, ale też zaskoczony
fot. PAP/EPA

Dominik Bury wywalczył w ostatni weekend swoje pierwszy punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. - Jestem bardzo zadowolony, ale też zaskoczony - powiedział 23-latek.

- Nie spodziewałem się tego, że swoje pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata wywalczę akurat w Ruce - powiedział Bury w rozmowie z serwisem pzn.pl.

 

- To dla mnie jest bardzo ważny wynik. Nie ukrywam, że po czymś takim mam w sobie dużo wiary. Uświadomiłem sobie, że stać mnie na bieganie na wysokim poziomie. Cieszę się przede wszystkim z tego, że ciężkie treningi w końcu zaczynają przynosić efekty. Tylko sportowiec i trenerzy wiedzą, ile zawodnik wylewa potu na treningach i jak bardzo poświęca się temu, co robi. Oceniani jesteśmy jednak przez pryzmat wyników. I mam nadzieję, że te w końcu będą. Pierwszy sygnał już jest - dodał.

 

Bury uzyskał 19. czas netto w biegu na 15 km techniką dowolną na dochodzenie zawodów Pucharu Świata w fińskim Kuusamo, natomiast w nowym cyklu Ruka Triple zajął 46. miejsce.

 

Polak nigdy wcześniej nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej PŚ. Jego najwyższym miejscem dotychczas było 38. w lutym 2017, także na dystansie 15 km.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze