Dyrektor fińskiej federacji: Chcemy za wszelką cenę uzyskać trzeci konkurs w Lahti

Zimowe
Dyrektor fińskiej federacji: Chcemy za wszelką cenę uzyskać trzeci konkurs w Lahti
fot.

Fińska federacja narciarska obliczyła, że z powodu odwołania niedzielnego konkursu skoków w Kuusamo straciła 300 tysięcy euro i teraz za wszelką cenę chce, aby dodatkowy konkurs odbył się w Lahti na przełomie lutego i marca.

Dyrektor zawodów Seppo Linjakumpu powiedział na antenie kanału fińskiej telewizji YLE, że z powodów atmosferycznych, które zagrażały bezpieczeństwu zawodników, nie było po prostu innej możliwości niż odwołać konkurs. Teraz trwają zabiegi o organizację dodatkowego konkursu.

 

– Ponieśliśmy spore koszty związane z organizacją i straciliśmy wpływy z reklam i praw do transmisji telewizyjnych tak że netto mamy na minus pokaźną sumę. Teraz, aby ją odrobić, chcemy za wszelką cenę uzyskać trzeci konkurs w Lahti. Toczymy intensywne rozmowy na ten temat z międzynarodową federacją narciarską FIS – wyjaśnił dyrektor handlowy fińskiej federacji narciarskiej Ismo Hamalainen.

 

Kanał YLE wyliczył, że straty nie wynikają raczej ze utraty wpływów z biletów, ponieważ zainteresowanie skokami było raczej mizerne.

 

– Przez trzy dni w kompleksie sportowym Ruka przebywało w sumie 21 tysięcy kibiców, lecz większość z nich przyszła na biegi narciarskie – zauważono.

 

Zawody PŚ w Lahti odbędą się w dniach 29 lutego – 1 marca.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze