UFC: Błachowicz poznał rywala! Polak o krok od walki o tytuł?

Sporty walki
UFC: Błachowicz poznał rywala! Polak o krok od walki o tytuł?
fot. Polsat Sport

Jan Błachowicz (25-8, 6 KO, 9 SUB) najprawdopodobniej powróci do oktagonu 15 lutego w walce wieczoru gali UFC Fight Night w Nowym Meksyku. Polak ma zmierzyć się w rewanżowym pojedynku z Coreyem Andersonem (13-4, 5 KO). Zwycięzca starcia otrzymaa status oficjalnego pretendenta do walki o pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Informację przekazał dziennikarz ESPN - Brett Okamoto.

Według wieści zza oceanu Błachowicz jest już tylko o krok od walki mistrzowskiej w organizacji UFC. Polak prawdopodobnie już w połowie lutego stanie do walki, która może zapewnić mu miano oficjalnego pretendenta do zdobycia tytułu. Zgodnie z informacjami Bretta Okamoto zawodnicy zaakceptowali warunki walki, ale kontrakty nie zostały jeszcze podpisane.

 

"Cieszyński Książę" ma powrócić do oktagonu na rewanżowe starcie z Coreyem Andersonem. W pierwszej walce na UFC 191 w 2015 roku na pełnym dystansie Błachowicz został zdominowany przez popularnego "OverTimea". Polak jeszcze niedawno wspominał w wywiadzie dla Polsatsport.pl, że Amerykanin sklasyfikowany na piątej pozycji w rankingu i znajdujący się na fali czterech zwycięstw wydaje się najciekawszą opcją, jeśli oczywiście nie dojdzie do walki o pas mistrzowski.

 

Błachowicz od października 2017 roku ma na swoim koncie sześciu wygranych walk z siedmiu ostatnich pojedynków. W ostatnich walkach zapisał w rekordzie wygrane m.in. z legendą MMA Jacare Souzą oraz byłym mistrzem UFC Lukiem Rockholdem. Jedyna porażka przyszła w walce z Thiago Santosem, który w kolejnym pojedynku zaprezentował się z bardzo dobrej strony w konfrontacji z Jonem Jonesem.

 

Anderson aktualnie notuje serię czterech wygranych z rzędu. W ostatnim pojedynku w zaskakujący sposób, szybko znokautował Johny'ego Walkera na hitowej gali UFC 244. Amerykanin był wymieniany w wąskim gronie zawodników, którzy mogą niebawem zawalczyć o pas mistrzowski.

 

Do walki ma dojść 15 lutego podczas gali UFC Fight Night w Nowym Meksyku. Tydzień wcześniej odbędzie się wydarzenie UFC 247, podczas którego do oktagonu powróci mistrz kategorii półciężkiej Jon Jones. Czempion będzie bronił tytułu w walce z Dominickiem Reyesem.

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu. Najbliższa gala UFC z walką wieczoru Overeem vs Rozenstruik w nocy z soboty na niedzielę od godziny 3:00 w Polsacie Sport.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie