Kaczmarek wykluczony z treningów! ZAKSA bez pierwszego atakującego

Siatkówka
Kaczmarek wykluczony z treningów! ZAKSA bez pierwszego atakującego
fot. Cyfrasport

W ostatnich spotkaniach PlusLigi i Ligi Mistrzów w meczowym składzie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zabrakło nominalnie pierwszego atakującego – Łukasza Kaczmarka. Przyczyną absencji siatkarza są problemy zdrowotne. Jak podkreśla prezes ZAKSY, w trosce o zdrowie zawodnika, Kaczmarek w najbliższym czasie będzie wyłączony z regularnego cyklu treningowego i meczowego.

Do nieco dłuższej absencji Kaczmarka odniósł się również trener zespołu z Kędzierzyna-Koźla.

 

We wtorek Łukasz przeszedł badania. Oczywiście musimy poczekać na to, co powiedzą lekarze. Prawdopodobnie niedługo poznamy finalną diagnozę. Musimy być cierpliwi, będziemy monitorować sytuację dzień po dniu, tydzień po tygodniu. Oczywiście na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić, że Łukasz wróci (bądź też nie) do gry za kilka, kilkanaście dni. Jest jeszcze za wcześnie na precyzyjne określenie czasu. Będziemy w stałym kontakcie z zawodnikiem i zobaczymy jak wszystko się poukłada. Jednak potwierdzam, że w najbliższym okresie na pewno będziemy grać i trenować bez niego – zaznaczył Nikola Grbić.

 

Kaczmarka w wyjściowym składzie ZAKSY zastępował w ostatnich meczach Arpad Baroti. Reprezentant Polski w czwartek zakończy hospitalizację, potem czekają go jeszcze kolejne badania, które pozwolą określić, jak długo może potrwać przerwa w treningach i grze. Siatkarzowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 

WYNIKI, TABELA I TERMINARZ PLUSLIGI

RM, zaksa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze