KMŚ: Wołosz poprowadziła Conegliano do drugiego zwycięstwa

Po pokonaniu 3:1 Eczacibasi Stambuł Imoco Volley Conegliano nie zatrzymuje się ani na moment. W środę ekipa Joanny Wołosz wygrała bez straty seta z Guangdong Evergrande. W drugim meczu tej grupy wicemistrzynie Turcji pewnie rozprawiły się 3:0 z Itambe Minas Tenis Clube.

Za nami dwie kolejki zmagań w grupie A na Klubowych Mistrzostwach Świata. Jedyną niepokonaną ekipą pozostaje Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz. Po pierwszym meczu polska rozgrywająca odebrała nagrodę dla MVP spotkania.

W drugiej potyczce podopieczne Daniele Santarelliego zmierzyły się z mistrzyniami chińską ekipą Guangdong Evergrande. Największą gwiazdą drużyny jest Rosjanka Tatjana Koszelewa. W starciu z mistrzyniami Włoch zdobyła jednak zaledwie cztery punkty w dwóch pierwszych setach. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Kimberly Hill.

Kilka godzin wcześniej siatkarki Eczacibasi również bez straty seta rozprawiły się z Itambe Minas Tenis Clube. Mistrzynie Brazylii zdołały nawiązać wyrównaną walkę z Turczynkami jedynie w drugim secie. Pierwszy i trzeci to pełna dominacja Eczacibasi.

Eczacibasi VitrA Stambuł - Itambe Minas Tenis Clube 3:0 (25:17, 25:23, 25:16)

Guangdong Evergrande - Imoco Volley Conegliano 0:3 (16:25, 22:25, 21:25)