Poznaliśmy szeroką kadrę siatkarek na kwalifikacje do igrzysk olimpijskich

Inne

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek Jacek Nawrocki ogłosił szeroką, 24-osobową kadrę na europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Polki zagrają w dniach 7–12 stycznia w Apeldoorn, a w meczach grupowych zmierzą się kolejno z Bułgarią, Holandią oraz Azerbejdżanem. Kwalifikację olimpijską uzyska tylko zwycięzca całego turnieju.

Podziału na grupy dokonano systemem serpentynowym, według aktualnego rankingu CEV. W grupie A zagrają: Holandia, Bułgaria, Polska i Azerbejdżan, natomiast w grupie B: Turcja, Niemcy, Belgia i Chorwacja. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do półfinału, a jedynie zwycięzca całego turnieju wywalczy olimpijski awans.

 

Kibice zadawali sobie pytanie, czy po nagłośnionym przez media konflikcie zawodniczek z trenerem dojdzie do rewolucji kadrowej. Trener próbował rozwiązać ten spór poprzez rozmowy z reprezentantkami. Spotkał się m.in. z zawodniczkami występującymi w lidze włoskiej. Te zabiegi przyniosły skutek, bo w kadrze znalazły się wiodące zawodniczki drużyny narodowej z poprzedniego sezonu.

 

W porównaniu z czternastoosobowym składem na ME 2019, na których Polska zajęła czwarte miejsce, zabrakło: przyjmującej Martyny Grajber, libero Pauliny Maj-Erwardt oraz atakującej Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

 

Jak trener Nawrocki poinformował w magazynie #7strefa, ostateczna 14-osobowa kadra zostanie ogłoszona tuż przed turniejem w Apeldoorn.

 

Szeroka kadra reprezentacji Polski siatkarek na kwalifikacje do IO:

 

rozgrywające: Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Zofia Szczotkiewicz, Joanna Wołosz.
przyjmujące: Oliwia Bałuk, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Natalia Mędrzyk, Magdalena Stysiak, Julia Twardowska, Aleksandra Wójcik.
atakujące: Martyna Łukasik, Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek-Godek.
środkowe: Klaudia Alagierska, Weronika Centka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Małgorzata Jasek, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel.
libero: Monika Jagła, Anna Korabiec, Maria Stenzel.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze