PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W jednym z dwóch spotkań PlusLigi zaplanowanych na piątek dojdzie do rywalizacji Asseco Resovii Rzeszów z Jastrzębskim Węglem. Gospodarze są od początku sezonu pogrążeni w kryzysie, toteż zdecydowanymi faworytami są przyjezdni. Czy podopiecznym Piotra Gruszki uda się sprawić niespodziankę i wrócić na zwycięską ścieżkę? Transmisja meczu w Polsacie Sport.

Rzeszowianie rozegrali dotychczas dziewięć spotkań, w których aż siedmiokrotnie schodzili z parkietu jako pokonani! Ostatnie zwycięstwo Asseco miało miejsce 9 listopada w Lubinie z Cuprum. Od tamtej pory Resovia przegrała odpowiednio z Treflem Gdańsk 0:3, PGE Skrą Bełchatów 0:3, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3 oraz VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa 1:3.

 

Terminarz nie jest łaskawy dla rzeszowskiego zespołu, ponieważ w piątkowy wieczór na Podpromie zawita trzeci w tabeli Jastrzębski Węgiel, który może pochwalić się passą pięciu zwycięstw z rzędu. Tydzień temu ekipa z Górnego Śląska pokonała po pasjonującym boju PGE Skrę Bełchatów 3:2 i posiada tyle samo punktów, co druga w tabeli VERVA Warszawa. Warto jednak zaznaczyć, że jastrzębianie mają już na swoim koncie jedenaście rozegranych meczów.

 

Mecz w stolicy Podkarpacia będzie okazją do debiutu w PlusLidze dla Slobodana Kovaca, który na początku grudnia został mianowany szkoleniowcem Jastrzębskiego. Doświadczony trener postara się mocnym akcentem przywitać się z polskimi rozgrywkami. W poprzednim sezonie jego podopieczni przegrali w Rzeszowie 0:3. Powtórzenie takiego rezultatu przez miejscowych w piątkowy wieczór będzie nie lada sensacją i prezentem mikołajkowym dla kibiców Resovii.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

 

Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel o godz. 20:30 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze