Drużyna Kurka rozbiła outsidera Serie A1

W spotkaniu 11. kolejki Serie A1 siatkarze Vero Volley Monza wygrali z Globo Banca Pop Frusinate Sora 3:0. Drużyna Bartosza Kurka nie miała większych kłopotów z pokonaniem ostatniej drużyny w tabeli.

Jedynie pierwszy set tej konfrontacji dostarczył kibicom większych emocji. Goście mieli nawet przez moment przewagę, ale siatkarze z Monzy odrobili straty po dobrych zagrywkach Bartosza Kurka (16:16). Potem dwa oczka zagrywką dołożył Donovan Dzavoronok (19:17), a gospodarze wygrali też kluczowe akcje tej partii. Kurek atakiem po bloku wywalczył piłkę setową (24:21), a autowy atak przyjezdnych zamknął tę część meczu (25:22).

Dwa kolejne sety to dominacja gospodarzy, ale rywale ułatwiali im zadanie sporą ilością błędów własnych. W drugim gospodarze wygrali 25:15, a wynik skutecznym atakiem ustalił Thomas Beretta. W trzecim Kurek znów błysnął w polu zagrywki (9:4), a w końcówce siatkarze Vero Volley kontrolowali sytuację. Riccardo Capelli atakiem po bloku rywali zakończył tę partię (25:15) i całe spotkanie.

Vero Volley Monza – Globo Banca Pop Frusinate Sora 3:0 (25:22, 25:15, 25:15)