PlusLiga: 18:20 w tie-breaku! Zacięte starcie w Iławie

Trener Ślepska Dominik Kwapisiewicz.

Indykpol AZS Olsztyn przegrał ze Ślepskiem Malow Suwałki 2:3 w spotkaniu kończącym 12. kolejkę PlusLigi. Obie drużyny stoczyły wyrównaną walkę, zakończoną emocjonującym tie-breakiem. Do gry w zespole z Olsztyna wrócił atakujący Karol Butryn.

Początek pierwszego seta był wyrównany (10:10), ale w środkowej fazie przewagę zaczęła budować drużyna z Suwałk (11:15). Po zaskakującym przebiciu Matiasa Sancheza było 14:19 i goście mieli prostą drogę do wygranej. Próbował ją jeszcze utrudnić Karol Butryn, który popisał się dwoma asami serwisowymi (18:22), ale Ślepsk utrzymał przewagę. Seta zamknął skutecznym atakiem Paweł Halaba (21:25). Goście popełnili mniej błędów, lepiej prezentowali się w bloku i w ataku.

Drugą odsłonę udanie rozpoczęli olsztynianie (5:1), ale gra szybko się wyrównała (6:6) i wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu. W końcówce przewagę uzyskali siatkarze Indykpolu AZS, którzy po błędzie rywali odskoczyli na trzy oczka (20:17). Rywale nie byli już w stanie odrobić strat. Dwie ostatnie akcje przyniosły punkty gospodarzom – najpierw skutecznie zaatakował Robbert Andringa, a po chwili Butryn (25:21).

Na początku trzeciej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę obu zespołów (8:8). Później scenariusz był podobny jak w drugim secie – skutecznie grający olsztynianie zaczęli budować przewagę (15:13, 21:18). Utrzymali ją w końcówce, a wynik na 25:20 ustalił skutecznym atakiem Bartłomiej Lipiński.

Czwarta odsłona toczyła się przy przewadze zespołu z Suwałk. Gospodarze kilka razy odrabiali straty, ale siatkarze Ślepska potrafili odbudować przewagę. Po dwóch punktowych blokach odskoczyli na dwa oczka (17:19), później na trzy, po błędzie rywali (19:22). Losy seta ważyły się jednak do końca. Gdy długą wymianę skończył Taylor Averill, było 22:23. Atakiem na wagę piłki setowej popisał się Bartosz Filipiak, ale znów odpowiedział Averill. Skuteczny atak Mirana Kujundzicia zakończył rywalizację w tym secie (23:25).

Spotkanie rozstrzygnęło się więc w tie-breaku. Lepiej rozpoczęli go gospodarze, którzy przy zmianie stron mieli trzy oczka zaliczki (8:5), ale suwalczanie odrobili straty (9:9). Przy stanie 11:10 urazu doznał Cezary Sapiński, który musiał opuścić boisko. Siatkarze Ślepska dobrze prezentowali się w polu zagrywki, a Filipiak atakiem blok-aut dał im piłkę meczową (12:14). Gospodarze doprowadzili do rywalizacji na przewagi, w której również mieli piłki meczowe. Długą i zaciętą walkę wygrała ekipa z Suwałk, kończąc mecz punktowym blokiem (18:20).

Skrót meczu Indykpol AZS - Ślepsk:

Najwięcej punktów: Karol Butryn (27), Bartłomiej Lipiński (24), Robbert Andringa (13) – Indykpol AZS; Bartosz Filipiak (23), Paweł Halaba (16), Miran Kujundzić (13), Andreas Takvam (10) – Ślepsk. MVP: Matias Sanchez.

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Jan Król, Karol Jankiewicz. Trener: Javier Weber.
MKS Ślepsk Malow: Cezary Sapiński, Matias Sanchez, Miran Kujundžić, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Andreas Takvam – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Mariusz Magnuszewski, Przemysław Smoliński. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Wyniki meczów 12. kolejki PlusLigi:

2022-10-19: GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (21:25, 21:25, 28:30)
2022-11-25: PSG Stal Nysa – Trefl Gdańsk 1:3 (20:25, 25:22, 14:25, 22:25)
2022-11-26: PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:14, 23:25, 25:21, 23:25, 9:15)
2022-11-26: Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 1:3 (25:22, 21:25, 21:25, 22:25)
2022-11-26: LUK Lublin – Barkom-Każany Lwów 3:2 (25:22, 24:26, 25:19, 24:26, 15:10)
2022-11-27: Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)
2022-11-27: BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (18:25, 20:25, 18:25)
2022-11-28: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (21:25, 25:21, 25:20, 23:25, 18:20)