Infantino: W 1982 roku cierpieliśmy grając z Polską

Piłka nożna
Infantino: W 1982 roku cierpieliśmy grając z Polską
fot. Cyfrasport

- Dla mnie 1982 rok... Młynarski, Majewski, Żmuda, Janas, Lato, Smolarek, Boniek, Buncol... To był jeden z momentów, kiedy zakochałem się w futbolu. Jestem Włochem, to był dla mnie ważny rok. Cierpieliśmy grając wtedy z Polską - przypomniał prezydent FIFA, Gianni Infantino podczas Gali 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Szef federacji piłkarskiej przypomniał mistrzostwa świata z 1982 roku. Włosi zmierzyli się wówczas z Polską dwukrotnie. Najpierw w fazie grupowej był bezbramkowy remis, a w półfinale Biało-Czerwoni przegrali 0:2. Italia wygrała tamtej mundial, pokonując w finale Niemców 3:1.

 

- 100 lat... 100 lat wspomnień, emocji, pasji. Każdy pamięta to na swój sposób. Każdy kocha piłkę, polską piłkę. Dla mnie 1982 rok... Młynarczyk, Majewski, Żmuda, Janas, Lato, Smolarek, Boniek, Buncol... To był jeden z momentów, kiedy zakochałem się w futbolu. Jestem Włochem, to był dla mnie ważny rok. Cierpieliśmy grając wtedy z Polską. Miałem 12 lat, nie byłem jeszcze w FIFA... Każdy ma wspomnienia z tamtych czasów. To jest wieczór wspomnień. Legendy, historia, opowieści... Dziś Warszawa jest stolicą świata piłki. Dlatego możemy świętować, pamiętając tych wszystkich wspaniałych zawodników. Także tych, którzy zdobywali medale igrzysk czy innych imprez - stwierdził Włoch.

 

- Aktualna generacja też jest wspaniała, ale niektórzy mają zbyt trudne nazwiska dla mnie, żeby je wymienić. Polska jest wielką częścią historii światowej piłki. Dziękujemy wam wszystkim, którzy dołożyli do tego cegiełkę. Którzy dokładają swoją pasję i miłość do tej pięknej gry. Byliście mistrzami olimpijskimi, mieliście trzecie miejsce na świecie. Wasza przyszłość wygląda bardzo błyskotliwie. Jestem zaszczycony, że mogę być w kraju, w którym spędziłem piękny czas podczas EURO 2012 i w trakcie kolejnych imprez - dodał Infantino.

 

Infantino prezydentem FIFA został w lutym 2016 roku. Wcześniej przez trzy lata był sekretarzem generalnym UEFA.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie