Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia rozbiła Stomil Olsztyn. Hat-trick obrońcy

Michał Marcjanik zdobył pierwszego gola meczu ze Stomilem.

Napisać, że Arka Gdynia zakończyła rok z przytupem, to jak nie napisać nic. Gdynianie zdemolowali defensywę Stomilu Olsztyn, a zawodnikiem meczu został jej kapitan. Michał Marcjanik zanotował genialny występ strzelając ha-tricka. W nagrodę obrońca Arki zabrał piłkę meczową do domu. Ostatecznie gospodarze rozbili przyjezdnych 6:0.

W 35. minucie pierwszego gola meczu zdobył Michał Marcjanik. Obrońca otrzymał genialną piłkę z prawego skrzydła od 19-letniego Mateusza Stępnia. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry piłkę do bramki najpierw próbował skierować strzelec pierwszej bramki, jednak finalnie następnego gola skradł Fabian Hiszpański.

Stępień po raz kolejny popisał się genialnym dryblingiem, minął kilku rywali i oddał strzał, który niefortunnie, pod nogi rywala, odbił bramkarz gości. Piłka trafiła do Mateusza Żebrowskiego, który zdobył trzecią bramkę meczu.

W 69. minucie wyśmienitą bramkę zdobył Adam Deja, który strzałem z dystansu pokonał Krzysztofa Bąkowskiego. Rezerwowy gdynian zaskoczył bramkarza idealnie wymierzonym strzałem w lewy róg bramki.

Na nieco ponad 15 minut przed końcem spotkania kolejną bramkę po rzucie rożnym zdobył Marcjanik, który już definitywnie pozbawił nadziei olsztynian.

Większość myślała, że więcej goli w tym spotkaniu już nie zobaczymy. Te dywagacje rozwiał Michał Marcjanik, który ewidentnie miał chrapkę na hat-tricka. Obrońca zanotował niesamowite spotkanie oraz niecodzienny występ.

Arka zajmuje 6. pozycję z 29 punktami po tym spotkaniu. Stomil natomiast jest na 16. lokacie z 16 "oczkami".

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 6:0 (1:0)

Bramki: Marcjanik 36, 72, 89, Hiszpański 48, Żebrowski 58, Deja 69

Arka Gdynia: Daniel Kajzer - Fabian Hiszpański, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Luis Valcarce - Mateusz Stępień (85. Kacper Skóra), Sebastian Milewski, Michał Bednarski (85. Jerzy Tomal), Christian Aleman (64. Adam Deja), Mateusz Żebrowski (71. Artur Siemaszko) - Karol Czubak (85. Maciej Rosołek)

Stomil Olsztyn: Krzysztof Bąkowski - Rafał Remisz, Jonathan Simba Bwanga, Maciej Dampc, Jonatan Straus - Karol Żwir (64. Piotr Pyrdoł), Wojciech Reiman (64. Maciej Spychała), Jakub Tecław (83. Jakub Banul), Merveille Fundambu (59. Hubert Szramka), Łukasz Moneta (83. Patryk Zych) - Patryk Mikita

Żółte kartki: Bwanga, Dampc, Remisz