Od 0:2 do 3:2! Emocje w hicie kolejki LSK

W szlagierowym starciu 8. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Developres SkyRes Rzeszów pokonał ŁKS Commercecon Łódź 3:2. Podopieczne trenera Stephana Antigi przegrywały już 0:2, zdołały jednak odwrócić losy tej konfrontacji.

Dwie pierwsze odsłony gospodynie przegrały 23:25 i 19:25. Łodzianki prezentowały się zdecydowanie lepiej, a w ekipie z Podkarpacia jedynie Katarzyna Zaroślińska-Król grała dobre zawody. Po słabym początku trzeciej odsłony w wykonaniu gospodyń (4:10), wydawało się, że siatkarki ŁKS mogą zamknąć to spotkanie w trzech setach. Siatkarki Developresu zdołały jednak odrobić straty i wygrały tę zaciętą część meczu 26:24. Czwarty set również był bardzo wyrównany i tym razem rozstrzygnęły go na swą korzyść gospodynie. Kto nie wygrywa 3:0... Stara siatkarska maksyma znów znalazła zastosowanie w praktyce. W tie-breaku lepsze były gospodynie (15:11), które odniosły dziesiąte zwycięstwo w swym jedenastym meczu obecnego sezonu LSK.

Najwięcej punktów: Katarzyna Zaroślińska-Król (31), Jelena Blagojević (21), Michaela Mlejnkova (11) – Developres SkyRes, Katarina Lazović (21), Izabela Kowalińska (18), Klaudia Alagierska (16), Aleksandra Wójcik (16) – ŁKS Commercecon. Trener gospodyń nie mógł w tym meczu skorzystać z usług środkowej Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej. MVP: Jelena Blagojević.

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (23:25, 19:25, 26:24, 25:23, 15:11)

Developres SkyRes: Alexandra Frantti, Kamila Witkowska, Magdalena Hawryła, Michaela Mlejnkova, Natali Valentin-Anderson, Katarzyna Zaroślińska-Król – Aleksandra Krzos (libero) oraz Gabriela Polańska, Jelena Blagojevic, Tamara Gałucha, Anna Kaczmar. Trener: Stephane Antiga.
ŁKS Commercecon: Eva Mori, Joanna Pacak, Aleksandra Wójcik, Katarina Lazovic, Izabela Kowalińska, Klaudia Alagierska – Krystyna Strasz (libero). Trener: Marek Solarewicz.