PŚ w kombinacji: Trwa zwycięska passa Riibera, 35. miejsce Kupczaka

Zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie Jarl Magnus Riiber wciąż jest niepokonany w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W sobotę reprezentant gospodarzy wygrał w norweskim Lillehammer. Na 35. miejscu uplasował się Szczepan Kupczak.

Riiber nad drugim w stawce Norwegiem Joergenem Graabakiem miał 46,4 s przewagi. O kolejności na miejscach 2-4. decydowało zaś 0,3 sekundy. Najboleśniej odczuł to Niemiec Vinzenz Geiger, który - jak wykazał fotofinisz - przekroczył linię mety po rodaku Fabianie Riessle.

Pierwotnie tego dnia miały się odbyć zmagania drużynowe, ale zostały odwołane, a w ich miejsce w kalendarzu znalazły się zawody indywidualne. Kombinatorzy rywalizowali na dużej skoczni i mieli do przebiegnięcia 10 km.

Riiber, który w ubiegłym tygodniu trzykrotnie triumfował w fińskim Kuusamo, na półmetku sobotniej rywalizacji także był liderem. Graabak był wówczas piąty, a Riessle 11. Kupczak po skokach zajmował 24. lokatę. Adam Cieślar znajdował się na 45. pozycji, by po biegu awansować o cztery miejsca.

Drugie zawody indywidualne PŚ w Lillehammer odbędą się w niedzielę.