LSK: Bank Pocztowy Pałac za mocny dla pilanek

Enea PTPS Piła przegrała z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz 0:3 (20:25, 22:25, 18:25) w meczu inaugurującym dziewiątą kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. MVP została Tereza Vanzurova.

Zespół gości pewnie wygrał pierwszego seta, choć nie zachwycił. W połowie partii było 16:14 dla bydgoszczanek, które spokojnie powiększyły przewagę. Oba zespoły grały na niskiej skuteczności ataku przy 22 procentach pilanek i 36 przyjezdnych. Mógł się podobać blok siatkarek Enei PTPS, które tym elementem zdobyły cztery punkty.

W kolejnej partii Bank Pocztowy Pałac prowadził już 22:14 i rozpoczął się fatalny okres gry tego zespołu. Raziły przede wszystkim błędy w ataku. Gospodynie punkt po punkcie odrabiały straty. Przerwy jakie robił trener Piotr Matela, nie przynosiły efektu. Ostatecznie bydgoszczanki wymęczyły zwycięstwo, ale ten set chluby drużynie z województwa kujawsko-pomorskiego chwały nie przyniósł.

W trzecim secie równo było do stanu 10:10. W kolejnych akcjach górę brały umiejętności przyjezdnych, które od wyniku 13:15 zdobyły sześć punktów z rzędu. Tym razem podopieczne Mateli nie miały przestojów, stąd też wygrana była bardzo łatwa. Bank Pocztowy Pałac był zespołem pod każdym względem lepszym.

Wtorkowy mecz był szczególny dla Anny Stencel. Środkowa Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz to wychowanka PTPS-u. W klubie z Piły spędziła łącznie 5 lat, czyli niemal całą swoją dotychczasową karierę. Do zespołu z Bydgoszczy dołączyła przed sezonem 2019/2020 i jest czołową postacią Pałacanek. W obecnych rozgrywkach dwa razy została nagrodzona statuetką MVP (mecze z Wisłą Warszawa i Energą MKS-em Kalisz). Dobra dyspozycja Stencel zaowocowała powołaniem przez trenera Jacka Nawrockiego do kadry narodowej przed turniejem kwalifikacyjnym do IO Tokio 2020.

Enea PTPS Piła - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)

Enea PTPS Piła: Żaneta Baran, Karolina Bednarek, Sylwia Bolimowska, Gabriela Ponikowska, Paula Słonecka, Oliwia Urban - Magdalena Saad (libero) - Judyta Gawlak, Aleksandra Kazała, Anna Pawłowska (libero), Emilia Szubert

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Monika Fedusio, Magdalena Mazurek, Anna Stencel, Tereza Vanzurova, Marta Ziółkowska, Ewelina Żurowska - Monika Jagła (libero) - Patrycja Balmas