Prowadziły 24:21, by przegrać 26:28... Niefortunny występ siatkarek BKS Stali

– Podaliśmy rękę rywalowi – powiedział trener siatkarek BKS Stali Bielsko-Biała Bartłomiej Piekarczyk. Jego podopieczne w pierwszym secie meczu LSK z Grotem Budowlanymi Łódź (1:3) prowadziły 24:21, aby przegrać 26:28.

Trener przyznał, że tak niefortunnie przegrana pierwsza odsłona miała spory wpływ na dalsze losy spotkania.

Szkoda, gdyż zaczęliśmy mecz bardzo dobrze. Graliśmy tak jak chcieliśmy przez całe spotkanie. Zespół miał dobrą skuteczność, ale za dużo popełniliśmy błędów przy zagrywce w końcówce seta. Nie da się tak grać w siatkówkę. W ten sposób tylko podaliśmy rękę rywalowi – powiedział dziennikarzom po meczu opiekun bielszczanek.

W drugim secie kontuzji doznała Alicia Ogoms. Według słów trenera ma ona podkręconą kostkę. Nie wiadomo, czy zagra w sobotnim spotkaniu Stali przeciwko ŁKS Commercecon Łódź.

W środę na boisko nie weszła młoda, druga rozgrywająca BKS Ewa Kostera. Została ona dołączona do składu po tym jak odeszła z klubu Pavla Smidova. Obecnie podstawową zawodniczką na tej pozycji jest Marta Krajewska.

Czas pokaże, to zależy od wielu czynników, czy Ewa z nami zostanie. Nie mogę teraz powiedzieć, czy zakontraktujemy jeszcze nową rozgrywającą – dodał Piekarczyk.

BKS Stal Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 1:3 (26:28, 19:25, 25:16, 23:25)

BKS Stal: Andrea Kossanyiova, Kornelia Moskwa, Carly DeHoog, Olivia Różański, Martyna Świrad, Marta Krajewska – Kinga Drabek (libero) oraz Magdalena Kowalczyk, Alicia Ogoms, Marta Wellna. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.
Grot Budowlani: Charlotte Leys, Małgorzata Śmieszek, Anna Bączyńska, Julia Twardowska, Jaroslava Pencova, Julia Nowicka – Maria Stenzel (libero) oraz Paulina Bałdyga. Trener: Błażej Krzyształowicz.