Puchar Challenge: Efektowny debiut! Jurajscy Rycerze o krok od awansu

Siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie zanotowali bardzo udany debiut w europejskich pucharach pokonując 3:0 Hebar Pazardżik w 1/16 finału Pucharu Challenge. Wygrana bez straty seta daje Jurajskim Rycerzom potężną zaliczkę przed rewanżem w Bułgarii.

Hebar Pazardżik nie należy do najbardziej znanych europejskich drużyn. W składzie zdobywcy Pucharu Bułgarii nie brakuje jednak gwiazd, jak Todor Aleksiev i Georgi Bratoev. Ten drugi w meczu z Jurajskimi Rycerzami nie wystąpił, ponieważ Europejska Konfederacja Siatkówki zawiesiła go za obsceniczny gest, wykonany pod adresem sędziego jeszcze w poprzednim sezonie. Podczas ćwierćfinałowego starcia Pucharu CEV między Neftohimikiem Burgas a Olympiakosem Pireus Bratoev pokazał arbitrowi środkowy palec.

Po stronie zawiercian również nie brakuje głośnych nazwisk. Trudno więc było wskazać faworyta tego meczu. Po bardzo wyrównanym początku nieco lepiej zaczęli prezentować się przyjezdni. Uzyskali dwupunktową przewagę, którą jednak szybko roztrwonili. Końcówka należała do Jurajskich Rycerzy, którzy wygrali 25:21.

Drugi set przez dłuższy czas również był wyrównany. Dopiero w środkowej fazie seta podopieczni Marka Lebedewa zaczęli powoli budować przewagę. Gdy urosła ona do czterech oczek (20:16) jasne stało się, że gospodarze spokojnie doprowadzą partię do końca. Tak też się stało.

Mimo bardzo niekorzystnego wyniku ekipa z Bułgarii nie zamierzała odpuścić. Goście popisali się kilkoma bardzo efektownymi akcjami, lecz zawiercianie nie byli im dłużni. Michał Masny korzystał z możliwości gry ze środka z drugiej linii, co przynosiło bardzo dużo korzyści. Szybko uwidoczniła się dominacja gospodarzy, która utrzymała się do samego końca.

Jurajscy Rycerze efektownie pokonali bułgarską ekipę. Zwycięstwo 3:0 jest solidną zaliczką przed rewanżem na terenie rywala.

Aluron Virtu CMC Zawiercie - Hebar Pazardżik 3:0 (25:21, 25:21, 25:18)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Nikolay Penchev, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Alexandre Ferreira, Pieter Verhees, Michał Masny, Taichiro Koga (L) oraz Łukasz Swodczyk, Grzegorz Bociek

Hebar Pazardżik: Aleksandar Ljaftov, Ventsislav Ragin, Bradley Gunter, Todor Aleksiev, Nikolauy Kartev, Dobromir Ivanov (L) oraz Stoyko Nenchev, Denis Chavdarov, Aleksandar Simeonov, Spas Bayrev