Siatkarze BBTS Bielsko-Biała bliżej pucharowego triumfu

W pierwszym finałowym meczu o Puchar Krispol 1. Ligi siatkarze BBTS Bielsko-Biała pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1. Najlepszym zawodnikiem (MVP) spotkania wybrany został Adrian Hunek – środkowy bielskiej drużyny.

Obie ekipy przystąpiły do meczu z wielką wolą walki, już od pierwszych akcji stało się jasne, że widzów zgromadzonych w Hali pod Dębowcem czeka dobre widowisko. W premierowej odsłonie meczu bielszczanie nieznacznie przeważali prezentując skuteczną dyspozycję w ataku. Gorzej za to spisywali się w polu serwisowym, błędy w tym elemencie dały rywalom aż siedem punktów w tej części gry. W bielskich szeregach punktowymi zbiciami popisywali się Oleg Krikun i Michał Makowski. Po drugiej stronie siatki pierwsze skrzypce grali czterej zawodnicy z "bielską przeszłością". Doświadczony rozgrywający, Bartłomiej Neroj, który jeszcze kilka sezonów wcześniej występował w BBTS, umiejętnie kierował swoimi skrzydłowymi - Kamilem Gutkowskim, Pawłem Stabrawą i Michałem Błońskim. Ostatecznie jednak to bielszczanie w pełni wykorzystali swoje atuty, pokonując Lechię 25:22.

Początek drugiego seta należał z kolei do gości, którzy uzyskali kilka punktów przewagi a bielszczanie nie byli w stanie zniwelować tego dystansu. Po dwóch partiach na tablicy wyników pojawił się remis. W trzecim secie zawodnicy Harrego Brokkinga wrócili do swojej dobrej gry z pierwszej odsłony, dodatkowo stawiając szczelny i skuteczny blok - w tym elemencie tylko w tej partii na swoje konto bielszczanie dopisali pięć oczek. Wyraźnie wygrany set uśpił nieco miejscowych, którzy znów musieli gonić tomaszowian w czwartej części gry. Trener Harry Brokking desygnował na parkiet Michała Żuka, który zmienił Sergieja Kapelusa. Było to bardzo dobre posunięcie Holendra, Żuk był pewnym punktem w ataku i to po jego punktowej zagrywce ze zwycięstwa mogli się cieszyć bielszczanie, którzy pod wodzą Brokkinga zwyciężyli po raz dziesiąty w jedenastu meczach.

Najwięcej punktów: Oleg Krikun (22), Michał Makowski (14), Adrian Hunek (13) – BBTS; Paweł Stabrawa (18), Michał Błoński (17), Kamil Gutkowski (12) – Lechia. MVP: Adrian Hunek.

Oba zespoły w weekend rozegrają mecze ligowe, rewanżowy mecz finału o Puchar Krispol 1. Ligi siatkarzy odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim w czwartek 19 grudnia. Transmisja tego meczu w Polsacie Sport.

Przypomnijmy, że drużyny z Bielska-Białej i Tomaszowa Mazowieckiego awansowały również do ćwierćfinału Pucharu Polski. Na tym etapie rozgrywek dołączy do nich sześć czołowych zespołów PlusLigi po pierwszej rundzie fazy zasadniczej. Zwycięzcy ćwierćfinałów będą rywalizować w turnieju finałowym, który zaplanowano na 8–9 lutego.

Finał Pucharu Krispol 1. Ligi siatkarzy:

2019-12-10: BBTS Bielsko-Biała – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:22, 21:25, 25:16, 27:25)
2019-12-19: Lechia Tomaszów Mazowiecki – BBTS Bielsko-Biała (czwartek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport).