Gruszka na wylocie z Asseco Resovii? Może go zastąpić były selekcjoner

Siatkówka

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów z pewnością nie będą dobrze wspominać sezonu 2019/2020. Jak dotąd rozegrali dziesięć spotkań, a wygrali zaledwie dwa z nich. Cierpliwość władz klub z Podkarpacia się kończy, więc coraz częściej wspomina się o zwolnieniu Piotra Gruszki. Zdaniem dziennikarza Przeglądu Sportowego Kamila Drąga wśród kandydatów na jego miejsce jest Daniel Castellani.

Po porażce w dramatycznym stylu z Jastrzębskim Węglem na Podpromiu zagrzmiało. Kibice wygwizdali zawodników swojej drużyny oraz trenerów. Atmosfera w klubie jest fatalna, co widać na boisku. Co będzie dalej z rzeszowskim klubem?

 

Duży wpływ na to będzie miał zaległy mecz szóstej kolejki z MKS Będzin. Będzie to starcie ekip, które plasują się w dolnej części tabeli, dlatego dla każdej z nich ważne są nawet najmniejsze zdobycze punktowe. Jeżeli w tym meczu rzeszowianie zejdą z boiska pokonani w drużynie może dojść do radykalnych ruchów.

 

Pierwszym z nich ma być zmiana na stanowisku trenera. Coraz głośniej wypowiada się nazwiska szkoleniowców, którzy mogliby zastąpić Gruszkę. Jednym z nich jest Castellani. Argentyńczyk doskonale zna polską siatkówkę. Prowadził PGE Skrę Bełchatów, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a także był selekcjonerem reprezentacji.

 

Co prawda sam trener wypiera się możliwości przejścia do Rzeszowa. "Nie ma oferty z tego klubu" - napisał na Twitterze. Dyskusji nie podejmuje również prezes Asseco Resovii Krzysztof Ignaczak. - Ilu trenerów, tyle możliwości. Plotki i spekulacje zawsze były i będą. Na dzień dzisiejszy Piotr Gruszka nadal jest trenerem Resovii - powiedział.

 

Jakie będą dalsze losy rzeszowskiej drużyny? 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze