Polska skoczkini imponuje formą przed inauguracyjnym konkursem PK

Zimowe
Polska skoczkini imponuje formą przed inauguracyjnym konkursem PK
fot. PAP

Wielkimi krokami zbliżają się inauguracyjne zawody Pucharu Kontynentalnego pań w skokach narciarskich. W norweskim Notodden (HS98) świetnie zaprezentowała się Kinga Rajda, która w dwóch seriach treningowych zajęła drugie miejsce.

Czwartkowymi seriami treningowymi skoczkinie rozpoczęły rywalizacje w nowym sezonie PK. Trener Łukasz Kruczek zabrał ze sobą na południe Norwegii pięć zawodniczek. Bezapelacyjnie najlepiej z nich zaprezentowała się Rajda. W pierwszym treningu - rozegranym z 30. belki startowej - skoczyła 84,5 m i uplasowała się za Koreanką Guy-lim Park. W czołowej "dziesiątce" znalazła się jeszcze Joanna Szwab, która wylądowała na 79,5 m.


W drugiej próbie 18-letnia skoczkini z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk skoczyła o metr dalej. Lepsza była od niej tym razem zawodniczka gospodarzy Minyan Thea Bjoerserh, która wylądowała w tym samym miejscu, ale otrzymała większą kompensatę za wiatr. Drugą najwyżej sklasyfikowaną Polką po raz kolejny była Szwab, której skok na odległość 83 metrów dał ósmą lokatę.


W piątek skoczkinie zainaugurują sezon. Pierwszy konkurs zaplanowano na 19:15.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie