World Masters w judo: Eliminacyjne porażki Polek

Sporty walki
World Masters w judo: Eliminacyjne porażki Polek
fot. PAP

Judoczki Agata Ozdoba-Błach (63 kg) i Daria Pogorzelec (70 kg) odpadły w eliminacjach drugiego dnia kończących sezon zawodów World Masters w chińskim Qingdao.

W piątkowych pojedynkach Ozdoba-Błach przegrała w 1/8 finału z Japonką Nami Nabekurą, a Pogorzelec w 1/16 finału z Portugalką Barbarą Timo.

 

Dzień wcześniej nie powiodło się także Karolinie Pieńkowskiej (52 kg) oraz brązowej medalistce tegorocznych mistrzostw świata Julii Kowalczyk i Annie Borowskiej (obie 57 kg).

 

W sobotę, na zakończenie turnieju, walczyć będą Beata Pacut (78 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg), a ich rywalami w 1/8 finału Kubańczycy - Kaliema Antomarchi i Andy Granda.

 

Prestiżowe zawody w Qingdao są wysoko punktowane - za pierwszą pozycję 1800, czyli znacznie więcej niż w Grand Slam (1000), mistrzostwach Europy czy Grand Prix (po 700).

 

Masters rozgrywany jest od 2010 roku. Dotychczas na podium znalazła się tylko jedna Polka - Urszula Sadkowska (+78 kg), która zajęła trzecie miejsce w inauguracyjnej edycji w Korei Południowej.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze