Wielka kontrowersja w PlusLidze! Siatkarze GKS niesłusznie stracili dwa punkty? (WIDEO)

Do sporej kontrowersji doszło w meczu 10. kolejki PlusLigi pomiędzy Jastrzębskim Węglem i GKS Katowice. W trzecim secie sędziowie po weryfikacji podjęli dwie kontrowersyjne decyzje, które mogły mieć wpływ na losy tej części meczu.

Pierwsza sytuacja miała miejsce przy stanie 19:16. Zagrywał Kamil Kwasowski, a sędziowie uznali jego serwis za autowy, choć po obejrzeniu powtórek wydawać się mogło, że piłka miała styczność z końcową linią.

W kolejnej akcji sędziowie (spotkanie prowadził duet Wojciech Maroszek – Marek Lagierski) uznali, że Szymura przekroczył linię, choć powtórki pokazywały, że jego stopa była z nią styczna. Zamiast ewentualnego 19:18 zrobiło się 21:16. Jastrzębianie nie wypuścili wygranej z rąk i pokonali rywali w tym secie 25:20.

Czy sędziowie podjęli słuszne decyzje? Oceńcie sami, obie sytuacje w załączonym materiale wideo.