EBL: Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
EBL: Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Start Lublin to największa rewelacja obecnego sezonu Energa Basket Ligi! Czy radząca sobie coraz lepiej BM Slam Stal Ostrów Wlkp. będzie w stanie zaskoczyć tę ekipę? Transmisja meczu Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski w Polsacie Sport.

Zespół trenera Davida Dedka w poprzedniej kolejce udowodnił, że stać go na wygrane z naprawdę silnymi zespołami. Przed własną publicznością pokonał Anwil Włocławek aż 96:71. Z kolei BM Slam Stal nie poradziła sobie w Ostrowie Wlkp. z WKS Śląskiem. Wrocławianie okazali się lepsi w każdej z kwart i wygrali ostatecznie 100:80.

 

Tweety Carter oraz Brynton Lemar zostali wybrani najlepszymi zawodnikami listopada w Energa Basket Lidze. To liderzy Startu, który wygrał już sześć meczów z rzędu i z pewnością ma ochotę na więcej! Dwaj obwodowi Amerykanie razem zdobywają średnio na mecz 32,2 punktu z 84,6 całej drużyny. Dodatkowo obaj mogą notować sporo asyst - tym samym angażują resztę drużyny w akcje ofensywne. Ograniczenie ich gry powinno być priorytetem dla zespołu trenera Łukasza Majewskiego.

 

W BM Slam Stali z kolei sporo zależy od rozgrywającego Jaya Threatta, ale też od Pauliusa Dambrauskasa, którego wejścia na kosz są niezwykle trudne do zatrzymania. Dodatkowo trzeba pamiętać, że do tej ekipy dołączył niedawno Łukasz Wiśniewski. Po jego kontuzji nie ma śladu i wydaje się, że z meczu na mecz powinien grać coraz lepiej. Już teraz dodał tej ekipie mocniejszą defensywę.

 

Jak zwykle, spore oczekiwania są wobec niezwykle doświadczonego Filipa Dylewicza. W tym meczu zmierzy się m.in. z Kacprem Borowskim. Sporo może zależeć także od dyspozycji środkowych - Nikoli Jevtovicia oraz Jimmie Taylora. Na pewno warto zwrócić również uwagę na rzuty z dystansu Martinsa Laksy.

 

Początek transmisji meczu Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. od godziny o 17:30 w Polsacie Sport.

A.J., plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze