Eredivisie: Trzy gole Berghuisa. Feyenoord lepszy od PSV Eindhoven

Piłkarze Feyenoordu wygrali z PSV Eindhoven 3:1 w meczu 17. kolejki holenderskiej Eredivisie. Wspaniały dzień na De Kuip miał Steven Berghuis, który strzelił wszystkie gole dla gospodarzy. Najpierw pomocnik Feyenoordu trafił z gry, później wykorzystał dwa rzuty karne. Tuż przed końcem spotkania honorową bramkę dla PSV zdobył Gaston Pereiro, który na boisku pojawił się pięć minut wcześniej.

Niedzielny mecz w Rotterdamie był spotkaniem wielkich klubów, które w obecnym sezonie mocno rozczarowują. Do prowadzącego w lidze Ajaksu Amsterdam oba mają już sporą stratę, a gdyby gospodarze przegrali, byłaby to już prawie przepaść. Między innymi z tego powodu od pierwszych minut zdecydowanie ruszyli na rywala z Eindhoven, który wyprzedzał ich o sześć punktów.

W obecności prawie 48 tysięcy kibiców główna rolę na De Kuip odegrał Berghuis, który ostatnio strzela jak na zamówienie. Po niedzielnym meczu ma na koncie już 11 goli. Pierwszego wbił gościom z Eindhoven w 19. minucie, wykorzystując podanie Luisa Sinisterry. Kwadrans później wykorzystał pierwszy rzut karny, a w drugiej połowie kolejną jedenastkę.

To był typowy mecz walki, trzeszczały kości, a sędzia dość często uspokajał piłkarzy obu ekip, pokazując żółtą kartkę.

W 79. minucie zmęczonego Ritsu Doana zastąpił Gaston Pereiro, który pięć minut później pokonał Kennetha Vermeera, dając PSV gola honorowego. Doskonałym podaniem popisał się wcześniej Mohammed Ihattaren.

Po zwycięstwie 3:1 Feyenoord odrobił nieco stratę do PSV, goście mają obecni trzy punkty więcej i pozostaną na czwartym miejscu w tabeli.

Feyenoord - PSV Eindhoven 3:1 (2:0)

Bramki: Berghuis 19, 34 (k), 64 (k) - Pereiro 84

Feyenoord: Kenneth Vermeer - Lutsharel Geertruida, Eric Botteghin, Marcos Senesi, Tyrell Malacia - Jens Toornstra, Leroy Fer, Orkun Kokcu (82. Renato Tapia) - Steven Berghuis, Nicolai Jorgensen, Luis Sinisterra (85. Sam Larsson).

PSV Eindhoven: Lars Unnerstall - Denzel Dumfries, Daniel Schwaab, Nick Viergever, Olivier Boscagli - Pablo Rosario, Mohammed Ihattaren, Erick Gutierrez - Ritsu Doan (79. Gaston Pereiro), Donyell Malen (52. Cody Gakpo), Steven Bergwijn.