Pierwszy gol Stępińskiego w tym sezonie Serie A. Wspaniała pogoń drużyny Polaka

Piłkarz Verony Mariusz Stępiński zdobył pierwszego gola w tym sezonie włoskiej ekstraklasy. Jego zespół przegrywał u siebie w 16. kolejce z Torino 0:3 do 69. minuty, ale ostatecznie zremisował 3:3.

Polak pokonał bramkarza rywali strzałem z bliska w 84. minucie, ustalając wynik spotkania. Na boisku pojawił się od razu po przerwie, zmieniając Samuela Di Carmine.

Wcześniej Stępiński przyczynił się też do zdobycia pierwszej bramki - próbując dośrodkować w pole karne Torino trafił w rękę jednego z obrońców. Sędzia po obejrzeniu sytuacji na powtórce podyktował rzut karny dla gospodarzy, a na gola zamienił go w 69. minucie Giampaolo Pazzini.

Stępiński został piłkarzem Verony we wrześniu tego roku. Podpisał wówczas kontrakt obowiązujący do 2024 roku. Wcześniej bronił barw lokalnego rywala Chievo, które spadło z Serie A.

W kadrze gospodarzy zabrakło w niedzielę Pawła Dawidowicza, który w poprzedniej kolejce zobaczył czerwoną kartkę. Verona ma 19 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli. Torino zgromadziło o dwa więcej i jest dziewiąte.

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.