Serie A: Triumf Juve po dublecie Ronaldo. Milan z Piątkiem na remis

W niedzielnych spotkaniach 16. kolejki Serie A ekipa AC Milan zremisowała bezbramkowo u siebie z Sassuolo. W barwach Rossonerich 78 minut zagrał Krzysztof Piątek. Z kolei Juventus bez kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego pewnie pokonał na Allianz Stadium Udinese 3:1. W barwach gości mecz na ławce spędził Łukasz Teodorczyk.

Sporo żółtych kartek - w sumie dziewięć, kilka dogodnych okazji do strzelenia gola, ale koniec końców kibice na San Siro nie doczekali się trafień. AC Milan, mimo momentami sporej przewagi, nie potrafił odnieść trzeciego zwycięstwa z rzędu. Co ciekawe, dla piłkarzy Sassuolo to trzeci z rzędu podział punktów. W ekipie gospodarzy wystąpił Piątek, który w 78. minucie opuścił plac gry.

Po remisie i porażce Juventus wrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując przed własną publicznością Udinese 3:1. Ze świetnej strony zaprezentował się Cristiano Ronaldo, który w pierwszej połowie ustrzelił dublet. Trzecie trafienie "do szatni" dorzucił Leonardo Bonucci. Przyjezdni z Teodorczykiem na ławce rezerwowych zdobyli bramkę na pocieszenie w doliczonym czasie gry. W barwach "Starej Damy" zabrakło narzekającego na ból w prawym ramieniu Szczęsnego.

Sporo działo się w konfrontacji Verona - Torino, która zakończyła się remisem 3:3. Goście prowadzili już 3:0, ale ambitni gospodarze walczyli do końca, strzelając trzy gole od 69. do 84. minuty. Bramkę na wagę punktu zdobył Mariusz Stępiński, który wszedł z ławki na początku drugiej połowy. Dla polskiego napastnika był to premierowy gol w tym sezonie Serie A. Poza kadrą znalazł się jego klubowy kolega - Paweł Dawidowicz, który pauzował za czerwoną kartkę.

W starciu Bolonii z Atalantą również nie zabrakło polskiego akcentu. W bramce gospodarzy stanął Łukasz Skorupski, a jego zespół pokonał Atalantę 2:1.