Kuriozalna sytuacja w zespole Kurka! As serwisowy i czerwona kartka w jednej akcji (WIDEO)

Nerwowe reakcje w siatkówce często bywają bardzo kosztowne. Przekonał się o tym klubowy kolega Bartosza Kurka. W końcówce tie-breaka meczu z Tonno Callipo Vibo Valentia, przyjmujący Vero Volley Monza Donovan Dzavoronok popisał się punktową zagrywką, ale po chwili dał się sprowokować i otrzymał czerwoną kartkę.

Sytuacja miała miejsce przy stanie 12:9. Dzavoronok wszedł w pole serwisowe i popisał się kapitalną zagrywką. Rywale przeskoczyli nawet bandę reklamową, ale nie zdołali przebić piłki. Różnica zmalała do dwóch punktów, ale po chwili siatkarz Monzy otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Czyżby dał się sprowokować miejscowym kibicom? Z zapisu transmisji trudno wnioskować za co ukarał go arbiter, ale to musiała być mocna reakcja, skoro w takim momencie seta zobaczył od razu czerwoną kartkę (oznaczającą stratę punktu i zagrywki), a nie upomnienie w postaci żółtej.

To był kluczowy moment seta, bo gospodarze prowadzili już 13:10 i nie dali już sobie odebrać zwycięstwa. W meczu 12. kolejki Serie A1 siatkarze Tonno Callipo Vibo Valentia pokonali Vero Volley Monza 3:2 (25:21, 18:25, 25:16, 23:25, 15:11).