Ligue 1: Neymar nie wykorzystał karnego, ale PSG wysoko wygrało

Piłkarze Paris Saint Germain pokonali na wyjeździe Saint-Etienne 4:0 w 18. kolejce francuskiej ekstraklasy i umocnili się na pozycji lidera. Mogli wygrać wyżej, ale Neymar nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarze od 25. minuty grali w dziesiątkę.

Dwie bramki w niedzielny wieczór zdobył Kylian Mbappe - to jego ósme i dziewiąte trafienie w sezonie. Oprócz niego gole dla PSG strzelili Argentyńczycy Leandro Paredes oraz Mauro Icardi.

W 25. minucie - przy stanie 0:1 - czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gospodarzy Iworyjczyk Jean-Eudes Aholou. Zwycięstwo obrońców tytułu mogło być bardziej okazałe, ale w 62. minucie Neymar nie wykorzystał "jedenastki", podyktowanej po faulu właśnie na nim. Brazylijczyk trafił w słupek.

Paryżanie, mający jeszcze mecz zaległy, zgromadzili 42 punkty i o siedem oczek wyprzedzają Olympique Marsylia.

To był zły dzień dla Olympique Lyon. Nie dość, że drużyna przegrała w niedzielę u siebie z Rennes 0:1, to na dodatek ciężkich kontuzji kolana doznało dwóch jej piłkarzy, w tym słynny Memphis Depay. Holender zerwał więzadło krzyżowe przednie lewego kolana i nie zagra co najmniej pół roku. To oznacza, że prawdopodobnie nie wystąpi w mistrzostwach Europy. Więzadło krzyżowe zerwał tego dnia również inny gracz Olympique Lyon - Jeff Reine-Adelaide.

W dziesięciu meczach 18. kolejki Ligue 1 drużyny występujące w roli gospodarzy zdobyły zaledwie cztery bramki.