Real zremisował z Valencią i nie wykorzystał potknięcia Blaugrany przed "El Clasico"

W meczu 17. kolejki La Ligi Valencia CF zremisowała na Estadio Mestalla z Realem Madryt 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił w 78. minucie Carlos Soler kończąc kapitalną kontrę gospodarzy. Do wyrównania Real doprowadził w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, jednak nie wykorzystał szansy, by wskoczyć na fotel lidera przed zbliżającym się "El Clasico".

Przed meczem podopieczni Zinedine'a Zidane'a zajmowali drugie miejsce w tabeli i do liderującej "Blaugrany" tracili zaledwie jeden punkt. Zwycięstwo nad ósmą ekipą Valencia CF zagwarantowałoby im zatem wskoczenie na fotel lidera, rzutem na taśmę przed zbliżającym się wielkimi krokami "El Clasico". O punkty w bezpośrednim starciu Real i FC Barcelona powalczą już w środę.

Pierwszą naprawdę groźną sytuację stworzyli sobie w 14. minucie goście, a konkretnie Karim Benzema, który głową próbował wykończyć dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłka po jego uderzeniu przeleciała jednak tuż obok prawego słupka i chwilę później grę od bramki wznowił Jaume Domenech.

W 35. minucie role się odwróciły i piłkę nad poprzeczką bramki "Królewskich" przeniósł Ferran Torres. Napastnik Valencii był również bliski szczęścia dwie minuty po zmianie stron, gdy przedarł się przez linię obrony Realu i stanął oko w oko z Thibaut Courtois, jednak jego strzał został zablokowany przez Belga.

W 78. minucie Valencia wyszła z błyskawiczną kontrą i po wygraniu pojedynku główkowego przez Daniela Wassa gospodarze znaleźli się w sytuacji czterech na trzech. Prawą stroną pola karnego pomknął wspomniany przed chwilą Duńczyk i idealnie wycofał do nadbiegającego Carlosa Solera, a ten dopełnił tylko formalności i wpakował piłkę do bramki Realu.

Do wyrównania w ostatniej minucie doliczonego czasu gry doprowadził Karim Benzema, wbijając piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dwie sekundy wcześniej bliski wpisania się na listę strzelców był Courtois, który pobiegł w pole karne przeciwników i próbował zaskoczyć Domenecha uderzeniem głową.

Jeden punkt nie wystarczył jednak Realowi, by wskoczyć na fotel lidera. W środę ten stan może jednak ulec zmianie.

Valencia CF - Real Madryt 1:1 (0:0)

Bramki: Soler 78' - Benzema 90+5'.

Valencia CF: Jaume Domenech - Jaume Costa (61' Manu Vallejo), Ezequiel Garay, Gabriel Paulista, Jose Gaya - Daniel Wass, Francis Coquelin (83' Geoffrey Kondogbia), Dani Parejo, Carlos Soler, Rodrigo, Ferran Torres (90' Mouctar Diakhaby).

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Nacho - Luka Modrić (82' Luka Jović), Federico Valverde, Toni Kroos - Rodrygo (69' Vinicius Junior), Karim Benzema, Isco (69' Gareth Bale).

Żółte karki: Soler - Carvajal.

Sędzia: Jose Sanchez.