LM siatkarzy: Hit w Warszawie nie rozczarował! Kapitalny Leon dał zwycięstwo Perugii

W spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów, po kapitalnym widowisku VERVA Warszawa ORLEN Paliwa przegrała na własnym parkiecie z Sir Safety Perugia 1:3. Gości z Włoch do zwycięstwa poprowadził Wilfredo Leon, który na swoim koncie zgromadził 25 punktów i został wybrany MVP meczu.

Perugia przystępowała do tego spotkania po dwóch zwycięstwach za pełną pulę. Warszawianie rozpoczęli zmagania w Champions League od zwycięstwa z Tours 3:0, lecz w kolejnym starciu niespodziewanie przegrali w Lizbonie z Benfiką 1:3. Mimo to, wicemistrzowie Polski podchodzili do wtorkowego starcia opromienieni triumfem nad Treflem Gdańsk 3:0 w PlusLidze.

Siatkarze Sir Safety zaprezentowali jednak zdecydowanie wyższy poziom niż zawodnicy z Trójmiasta kilka dni wcześniej. Smaczkiem wtorkowej rywalizacji były osoby Wilfredo Leona oraz Vitala Heynena, którzy tym razem nie mogli liczyć na wsparcie polskich kibiców.

W pierwszym secie warszawianie podeszli do utytułowanego rywala ze zbyt dużym respektem, efektem czego - mimo prowadzenia w początkowej fazie (12:10), pozwolili Perugii na zbudowanie solidnej przewagi. Goście dominowali w każdym rzemiośle i ostatecznie wygrali pewnie do 17.

Podopieczni Andrei Anastasiego udowodnili swój potencjał w drugiej odsłonie, kiedy już zdążyli odpowiednio "wejść" w spotkanie. Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski czy Kevin Tille radzili sobie znakomicie. Emocji w tej pratii nie brakowało. Gospodarze uniknęli jednak gry na przewagi i wygrali do 23.

Niestety, trzeci set nie ułożył się dobrze dla warszawskiego zespołu, który już na samym początku przegrywał 3:7. Mimo, że polski zespół nie tylko odrobił straty, ale nawet wyszedł na prowadzenie (11:10), to drugi raz pozwolił adwersarzom na "ucieczkę". Ci tym razem nie dali się dogonić i cieszyli się ze zwycięstwa 25:21.

Najwięcej emocji dostarczył czwarty set, w którym warszawianie dążyli do tie-breaka, natomiast Perugia chciała zainkasować komplet punktów. Wszystko rozstrzygnęło się w grze na przewagi, dzięki punktowej zagrywce Tille. W niej jednak Perugia dopięła swego, po tym jak zablokowany został Kwolek.

Liderem Perugii był niewątpliwie Leon, który zgromadził na swoim koncie aż 25 punktów. Wśród gospodarzy najwięcej "oczek" - 16, zdobył Kwolek.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Sir Safety Perugia 1:3 (17:25,25:23,21:25,24:26)