FFF 2: Co kryje karta walk? Analiza Wrzoska i Zaborowskiego!

Sporty walki

Już w najbliższą sobotę, 21 grudnia, odbędzie się gala FFF 2. W karcie walk znajdziemy między innymi zestawienia Piotra Świerczewskiego z Gregiem Collinsem czy Dariusza "DJ Decksa" Działka z Tomaszem Słodkiewiczem. W kwadratowej klatce zadebiutuje także były reprezentant Polski w piłce ręcznej Damian Kostrzewa. Co może wydarzyć się w poszczególnych walkach? Eksperci Marcin Wrzosek oraz Łukasz Zaborowski przeanalizowali rozpiskę!

Karta walk FFF 2 kryje wiele niewiadomych. Czy były reprezentant Polski w piłce nożnej zdoła zatrzymać rozpędzonego kolejnymi miesiącami treningów Grega Collinsa? Czy związana ze sportem od wielu lat legenda sceny rapowej nad Wisłą Dariusz "DJ Decks" Działek będzie w stanie powstrzymać wielką siłę kulturysty Tomasza Słodkiewicza? Rozpiskę drugiej gali spod szyldu Free Fight Federation specjalnie dla nas przeanalizował duet The Champ & The Coach, czyli Łukasz Zaborowski oraz Marcin Wrzosek, którzy w sobotę zasiądą w studiu podczas wydarzenia.

 

Piotr Świerczewski vs Greg Collins

 

Łukasz Zaborowski (The Coach): To będzie wesołe starcie. Świerczewski jest już w poważnym wieku i trenuje dopiero od dwóch miesięcy. Myślę, że o wielkiej taktyce mowy tu nie będzie. Spróbuje szybko ruszyć na Grega i zakończyć walkę na początku rywalizacji. Greg będzie miał doświadczenie po swojej stronie.

 

Marcin Wrzosek (The Champ): To będzie starcie charakterniaków. Świerczewski ma... doświadczenie pozasportowe w walkach. Jeśli szybkie zakończenie, to stawiam na Świerczewskiego. Ale Collins może być na to przygotowany i spróbuje wciągnąć na głęboką wodę rywala.

 

Dariusz "DJ Decks" Działek vs Tomasz Słodkiewicz

 

Łukasz Zaborowski (The Coach): Wydaje się, że jeden będzie chciał to rozwiązać w stójce, a drugi w parterze. Decks ma doświadczenie w taekwondo, ale to ciężko przełożyć na MMA. Tym bardziej na FFF, gdzie klatka jest bardzo mała. Będzie go jednak ciężko obalić, bo posiada doskonałe warunki fizyczne. Tomek jednak na pewno spróbuje wykorzystać swoje mięśnie i będzie wchodził agresywnie.

 

Marcin Wrzosek (The Champ): Decks do debiutu przygotowywał się już od dłuższego czasu i ten pomysł nie narodził się przed FFF 2. Ma przewagę wzrostu, zasięgu i doświadczenia. MMA jednak lubi zaskakiwać. Po stronie Słodkiewicza będzie siła i parter, bo w tej dziedzinie próbował swoich sił w przeszłości.

 

Paweł "Trybson" Trybała vs Damian Kostrzewa

 

Łukasz Zaborowski (The Coach): Trybson ma na koncie już wiele walk. Choć nie walczył z topowymi zawodnikami, to ma doświadczenie. Damian jednak trenuje w profesjonalnym klubie z dobrymi trenerami i gdyby trenerzy nie wierzyli w jego umiejętności, to nie pozwoliliby na tę walkę. Widać duże zaangażowanie po jego uszach! Kalafiory ma już obrzydliwe. Jest prawidziwym sportowcem i na pewno mu ambicji nie zabraknie.

 

Marcin Wrzosek (The Champ): Trybson ma największe doświadczenie na gali, ale Damiana atutem będzie mocne uderzenie, które wynika z treningów piłki ręcznej. Umiejętności Damiana jednak stoją pod znakiem zapytania i przed nim naprawdę wielkie wyzwanie.

 

Rafał „Tito” Kryla vs Damian "Rest" Osytek

 

Łukasz Zaborowski (The Coach): Rest trenował w przeszłości boks, ale przerwał treningu. Teraz powrócił na salę i podobno bardzo mocno się przygotowywał. Na pewno uliczny charakter może być pomocny w kryzysowych momentach. Tito z kolei trenuje już poważnie od ponad roku u Tomasza Brondera. Doświadczenie będzie po jego stronie i wydaje się, że dodatkowo kamery go napędzają.

 

Marcin Wrzosek (The Champ): To na papierze starcie, które może skraść show. Tito trenował breakdance, a tancerze mają łatwość w przyswajaniu technik w sportach walki. Szykuje coś specjalnego na ten pojedynek. Rest też wkłada w to wiele serca i jest świadomy zagrożeń, które czekają go w klatce. Walka ma zadatki na pojedynek wieczoru.

 

Patrycja "Lady Squat" Zahorska vs Karolina "Way of Blonde" Brzuszczyńska

 

Łukasz Zaborowski (The Coach): Way of Blonde wywodzi się ze stójki i mówi, że nie lubi parteru. To nie brzmi dobrze, ale być może ściemniała. Jeśli jednak to prawda, to będzie miała problem. Lady Squat trenuje w mocnych klubach, dawała sobie radę. Stójka Way of Blonde na małą klatkę to może być za mało.

 

Marcin Wrzosek (The Champ): Starcie uderzacz kontra chwytacz. Way of Blonde na konferencji już zaprezentowała, która płaszczyzna ją interesuje. Lady Squat podobno trenuje przekrojowo. Ma niezłą stójkę, ale jej najmocniejszą stroną jest podobno parter. Jeśli Patrycja będzie dążyła do sprowadzeń, to może być jej mocna strona w tej walce.

 

Karta walk FFF 2:

 

Piotr Świerczewski vs Greg Collins
Dariusz "DJ Decks" Działek vs Tomasz Słodkiewicz
Paweł "Trybson" Trybała vs Damian Kostrzewa
Patrycja "Lady Squat" Zahorska vs Karolina "Way of Blonde" Brzuszczyńska
Rafał „Tito” Kryla vs Damian "Rest" Osytek
Filip Bątkowski vs Hubert Sulewski
Justyna Haba vs Klaudia Pawicka

 

Bilety na FFF 2 już w sprzedaży na ebilet.pl oraz abilet.pl!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze