Kwolek zawiedziony po meczu z Perugią. Leon wskazał przyczyny porażki VERVY

Siatkówka
Kwolek zawiedziony po meczu z Perugią. Leon wskazał przyczyny porażki VERVY
fot. PAP

Po meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów w grupie D VERVA Warszawa Orlen Paliwa - Sir Sicoma Monini Perugia (1:3) swoje zdanie na temat spektaklu na Torwarze wyjawili bohaterowie spotkania i trenerzy. Bartosz Kwolek stwierdził, że Perugia była jak najbardziej "do ogrania". Wilfredo Leon wskazał z kolei, że kluczowe było doświadczenie włoskiego klubu.

Andrea Anastasi: "Żałuję, bo w pewnej części meczu pojawiały się błędy. To przesądziło m.in. o losach pierwszego seta. Staraliśmy się nakładać na nich presję serwisem i moim zdaniem ten cel zrealizowaliśmy. Oczywiście, było trochę błędów, ale takie jest ryzyko. Nie jestem jednak zdenerwowany czy zły. Takie mecze mają nas przygotować do walki o wysokie cele w tym sezonie. Moim zdaniem mamy dobry zespół. Czekamy wciąż na to aż Artur Udrys będzie w pełni formy. Jest już zdrowy, ale nie było czasu na treningi, bo ciągle tylko gramy".

 

Wilfredo Leon (przyjmujący Perugii): "To było ciężkie spotkanie, bo graliśmy w lidze włoskiej dwa dni temu i nie mieliśmy zbytnio czasu na odpoczynek. To był dobry mecz z obu stron. Mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni, choć pewnie drużyna z Warszawy nie. Ale to było dobre spotkanie. Mamy więcej doświadczenia w Lidze Mistrzów niż VERVA. Myślę, że to też miało znaczenie".

 

Bartosz Kwolek (przyjmujący Vervy): "Perugia była dziś do ogrania. Ale ciężko się gra z takimi przeciwnikami, którzy nawet jak nie mają dobrego dnia, to mają takie mechanizmy i automatyzmy wypracowane, że w tych ważnych i trudnych momentach potrafią odwrócić losy meczu. Mają też w składzie takie indywidualności, że ciężko czasem cokolwiek w ogóle zrobić, walcząc przeciwko nim. Cieszymy się, że zagraliśmy całkiem niezłe spotkanie. Walczyliśmy, staraliśmy się pokazać z jak najlepszej strony. Moim zdaniem bardziej adekwatny ze względu na przebieg meczu byłby wynik 3:2. Można było wygrać - zarówno pierwszego, jak i czwartego seta i całego spotkanie. Ale Perugia to klasowa drużyna, utytułowana".

psl, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie