PlusLiga: Poważna kontuzja i długa przerwa Hadravy

Siatkówka

Złe wieści dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Przez kilka tygodni będą sobie musieli radzić bez Jana Hadravy, wyjątkowo skutecznego zawodnika z podstawowego składu. Podczas sobotniego meczu Czech odniósł kontuzję, która po szczegółowych badaniach okazała się poważna.

Hadrava to jeden z czołowych zawodników Indykpolu AZS Olsztyn. W 11 rozegranych spotkaniach, zdobył 222 punktów. Ostatni mecz, z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, okazał się dla czeskiego atakującego pechowy. Podczas jednej z wymian w trakcie trzeciego seta, siatkarz złapał się za łydkę i nie był w stanie kontynuować gry. Hadrava opuścił boisko i do końca spotkania już się na nim nie pojawił.

 

Atakujący razem z drużyną wrócił do Olsztyna, gdzie we wtorkowe popołudnie przeszedł serie specjalistycznych badań.

 

- Na ich podstawie lekarze orzekli naderwanie mięśnia brzuchatego łydki. Przerwa w grze potrwa kilka tygodni. Przewidywany termin powrotu na boisko to druga połowa stycznia – wyjaśnia Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

 

Kontuzja Hadravy oznacza, iż nie pomoże on reprezentacji Czech w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.

 

Już w środę wieczorem w hali Urania Indykpol AZS Olsztyn zagra z PGE Skrą Bełchatów. Transmisja tego meczu od godziny 20:30 w Polsacie Sport.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie