Napoli podjęło decyzję w sprawie przyszłości Zielińskiego

Piłka nożna
Napoli podjęło decyzję w sprawie przyszłości Zielińskiego
fot. PAP

Piotr Zieliński jest zawodnikiem SSC Napoli już od 2016 roku. W tym czasie wiele było plotek transferowych, ale wiele wskazuje na to, że reprezentant Polski pozostanie w Neapolu. Według calciomercato.com otrzymał on propozycję przedłużenia umowy i może zdecydować się na ten krok jeszcze w tym roku.

Ostatnie tygodnie w Neapolu były niezwykle gorące. Fatalna forma zespołu, kłopoty organizacyjne, konflikt z Aurelio de Laurentiisem czy wreszcie zmiana trenera - pośrodku tych wszystkich historii znaleźli się reprezentanci Polski, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

 

Pomocnik wiele razy łączony był z odejściem z Neapolu - między innymi do Paris Saint-Germain, ale zwykle kończyło się na spekulacjach. Od długiego czasu trwają rozmowy między klubem a przedstawicielami zawodnika na temat przedłużenia wygasającego w 2021 roku kontraktu. Być może zakończą się one sukcesem jeszcze w tym roku.

 

Agenci Zielińskiego długo nie chcieli przystać na propozycję klubu, który chciał wpisać do kontraktu klauzulę odstępnego wynoszącą ponad 100 milionów euro. Wygląda na to, że obu stronom uda się dojść do porozumienia. Polak ma dostać podwyżkę (obecnie zarabia nieco ponad milion euro rocznie) i przedłużyć umowę o trzy lata.

 

W tym sezonie Polak rozegrał 21 spotkań, zdobył jedną bramkę i zaliczył jedną asystę.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze