PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Dolla w sprincie Annecy-Le Grand Bornand. Guzik na 54. miejscu

Niemiec Benedikt Doll wygrał w Annecy-Le Grand Bornand sprint na 10 km biathlonowego Pucharu Świata. Najlepszy z Polaków - Grzegorz Guzik - zajął 54. miejsce i jako jedyny z biało-czerwonych zakwalifikował się do sobotniego biegu na dochodzenie.

Na drugiej pozycji uplasował się Norweg Tarjei Bore, który stracił do Dolla 9,4 s. Trzeci był Francuz Quentin Fillon Maillet - strata 11,3. Wszyscy zawodnicy z podium strzelali w czwartek bezbłędnie.

Dwa pudła na strzelnicy zaliczył broniący Kryształowej Kuli i aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Norweg Johannes Thingnes Boe. Dzięki szybkiemu biegowi zajął jednak czwarte miejsce - 14,8 s za zwycięzcą.

Bezbłędny na strzelnicy Guzik stracił do Dolla dwie minuty (2.01,6).

Łukasz Szczurek zajął 87. miejsce, a Andrzej Nędza-Kubiniec - 99. Wystartowało stu biathlonistów.

W piątek w sprincie rywalizować będą panie. Następnego dnia odbędą się biegi na dochodzenie, a w niedzielę biegi ze startu wspólnego.