Piątek może mieć nowego trenera-rewolucjonistę! Sensacyjne zmiany w Milanie

Piłka nożna
Piątek może mieć nowego trenera-rewolucjonistę! Sensacyjne zmiany w Milanie
fot. PAP

AC Milan mierzył się już w tym sezonie ze zmianą szkoleniowca, jednak według "Bilda" to nie koniec zawirowań na tym miejscu. Po nieudanej przygodzie z zespołem Marco Giampaolo, wyników nie poprawił także Stefano Pioli. Władze klubu z Mediolanu szykują następcę, którym ma być Ralf Rangnick.

Niemiec nie jest typowym trenerem, bowiem w ostatnich latach tworzył potęgi RB Lipsk i Hoffenheim - nie tylko na boisku, a obecnie współpracuje z projektami Red Bulla także poza Europą. W ostatnich tygodniach był łączony między innymi z Bayernem Monachium, jednak pozostał przy swoim i buduje siłę zespołów z Nowego Jorku oraz Campinas.

 

Po nieudanych próbach zmiany stylu gry i wyników Milanu, władze klubu desperacko poszukują osoby, z którą zespół osiągnie progres. Według "Bilda", rewolucjonistą mógłby zostać właśnie 61-letni Niemiec. Rangnick miałby sprawować pełnię władzy nad zespołem: łączyłby funkcję trenera i dyrektora sportowego.

 

Milan chciałby wspomnianej zmiany już w styczniu, ale początkowo Rangnick pełniłby rolę konsultanta, by nauczyć się języka włoskiego oraz obyczajów, panujących w klubie - stanowisko menedżera miałby zająć latem.

 

Zespół Krzysztofa Piątka zajmuje dopiero dziesiąte miejsce po szesnastu kolejkach, w trakcie których zgromadził 21 punktów.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze