PŚ w Le Grand Bornand: Żuk w drugiej dziesiątce

Kamila Żuk zajęła we francuskim Le Grand Bornand 16. miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata. Drugie z rzędu zawody tego cyklu wygrała Norweżka Tiril Eckhoff. Pozostałe Polki zajęły odległe lokaty.

Żuk miała jeden niecelny strzał i była wolniejsza od triumfatorki o minutę i dziesięć sekund. Taka będzie też strata Polki na starcie sobotniego biegu na dochodzenie na 10 km.

Może w nim wystąpić także Kinga Zbylut, która miała trzy pudła i została sklasyfikowana na 59. lokacie. O dwie pozycje niżej uplasowała się mająca również trzy błędy na strzelnicy Monika Hojnisz-Staręga, która w sobotę nie wystartuje.

Eckhoff była najlepsza również w biegu na dochodzenie na 10 km w poprzedniej rundzie PŚ w Hochfilzen. Tym razem drugie miejsce zajęła Francuzka Justine Braisaz, a trzecie - Czeszka Marketa Davidova.