Charlo odzyskał tytuł bokserskiego mistrza świata federacji WBC

Sporty walki
Charlo odzyskał tytuł bokserskiego mistrza świata federacji WBC
fot. Polsat Sport

Amerykański bokser Jermell Charlo odzyskał tytuł mistrza świata organizacji WBC w wadze junior średniej. Na gali w Ontario (Kalifornia) wygrał w 11. rundzie z rodakiem Tonym Harrisonem, któremu zrewanżował się za ubiegłoroczną porażkę na punkty.

W rewanżu Charlo miał rywala na "deskach" w drugiej rundzie, ale potem pojedynek wyrównał się i po dziesiątym starciu pretendent prowadził niejednogłośnie na kartach sędziów. W kolejnym przechylił szalę zwycięstwa na swą korzyść, dwukrotnie przełamując Harrisona. Obrońca mistrzowskiego pasa po drugim, a łącznie trzecim, liczeniu wciąż chciał walczyć, lecz ogromna przewaga przeciwnika zmusiła arbitra do przerwania potyczki.

 

- Czekałem do 11. rundy, aby nie pozostawić decyzji sędziom - powiedział Charlo, który w zawodowej karierze legitymuje się rekordem 33-1 (17 KO). Z kolei Harrison (28-3, 21 KO) ma nadzieję na trzecią walkę. - Wierzę, że spotkamy się ponownie - przyznał, jednak przeciwnik rozwiał jego marzenia.

 

- Moglibyśmy boksować jeszcze raz, jednak chcę iść dalej, wyżej i pisać historię pięściarstwa - dodał nowy czempion po gali w Ontario na przedmieściach Los Angeles.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie