NHL: Owieczkin, Pastrnak, MacKinnon i McDavid kapitanami w Meczu Gwiazd

Aleksander Owieczkin (Washington Capitals), David Pastrnak (Boston Bruins), Nathan MacKinnon (Colorado Avalanche) i Connor McDavid (Edmonton Oilers) zostali kapitanami drużyn, które wezmą udział w Meczu Gwiazd hokejowej ligi NHL. Wyboru dokonali kibice.

Owieczkin będzie kapitanem zespołu Metropolitan Division, Pastrnak - Atlantic, MacKinnon - Central i McDavid - Pacific. - To miłe wyróżnienie i dziękuję wszystkim fanom za wszystkie głosy oddane na mnie - powiedział 34-letni Owieczkin, który w tym sezonie strzelił 22 gole i zajmuje czwarte miejsce wśród strzelców. Prowadzi Pastrnak - 28 bramek.

Na czele klasyfikacji kanadyjskiej jest McDavid - 61 pkt (21+40), a na trzeciej pozycji plasuje się MacKinnon - 53 (21+32).

Mecz Gwiazd ligi NHL odbędzie się za miesiąc w St. Louis. Miejscowi Blues w poprzednim sezonie sięgnęli po Puchar Stanleya. W poprzedniej edycji All-Star Game reprezentacja Metropolitan Division pokonała w finale zespół Central Division 10:5 (5:0, 5:5). W półfinale Central wyeliminowała Pacific 10:4 (7:1, 3:3), zaś Metropolitan okazała się lepsza od Atlantic, zwyciężając 7:4 (3:2, 4:2).

W sobotnich meczach sezonu zasadniczego rozgrywek 2019/20 drużyna Bruins uległa Nashville Predators 3:4 po dogrywce, z kolei Avalanche przegrała z Chicago Blackhawks 3:5, mimo że prowadziła 3:1. Między 52. a 60. minutą "Czarne Jastrzębie" uzyskały cztery trafienia. Broniący tytułu zespół Blues wygrał na wyjeździe z San Jose Sharks 5:2, a o wyniku również przesądziła trzecia tercja. Goście zdobyli w niej trzy bramki, a "Rekiny" żadnej.