PlusLiga: PGE Skra wygrała za trzy punkty

PGE Skra Bełchatów pokonała przed własną publicznością MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 w meczu 11. kolejki PlusLigi. Każdy z czterech setów był bardzo wyrównany.

Zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania byli gospodarze, którzy wygrali cztery ostatnie spotkania przed własną publicznością i to bez straty punktu. Z kolei Ślepsk dopiero 7 grudnia przerwał serię czterech kolejnych porażek w spotkaniach wyjazdowych, wygrywając po tie-breaku z Cerrad Czarnymi Radom.

PGE Skra utrzymywała spokojną przewagę w pierwszym secie niemal do samego końca. Było już 20:15, 23:20, gospodarze mieli też dwie piłki setowe, ale nawet to nie wystarczyło do zwycięstwa. Goście przetrwali nawałnicę i zwyciężyli na przewagi (28:26). W ostatniej akcji Mariusz Wlazły został efektownie powstrzymany przez podwójny blok.

W drugim secie role się odwróciły. Goście prowadzili nawet pięcioma punktami (22:17) i wydawało się, że niespodzianka wisi w powietrzu. Wtedy lepiej na zagrywce popracowali siatkarze PGE Skry, poprawili też blok (Karol Kłos zatrzymał jedną ręką Wojciecha Sieka. Mimo to Ślepsk miał dwie piłki setowe. Nie wykorzystali ich, więc po chwili musieli uznać wyższość rywali. Najpierw Jakub Kochanowski zablokował, następnie Wlazły skończył kontratak i PGE Skra wygrała 29:27.

Trzecia partia to ponownie zacięta rywalizacja, w której oba zespoły odskakiwały maksymalnie na trzy oczka. Końcówkę lepiej wytrzymali gospodarze, wygrywając 25:23. W decydującym momencie pomylił się Nicolas Szerszeń, który wraz z Bartłomiejem Bołądziem i Kevinem Klinkenbergiem odpowiadali za zdobywanie punktów w tym spotkaniu po stronie Ślepska.

Czwarty set okazał się ostatnim. Znowu oglądaliśmy wyrównany bój, ale tylko do okolicy 20. punktu. Wtedy gospodarze podkręcili tempo, świetnie zagrali blokiem i zasłużenie wygrali 25:20, a całe spotkanie 3:1.

PGE Skra Bełchatów - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (26:28, 29:27, 25:23, 25:20)

PGE Skra Bełchatów: Milad Ebadipour (5), Norbert Huber (9), Karol Kłos (11), Grzegorz Łomacz (1), Artur Szalpuk (20), Mariusz Wlazły (22) - Robert Milczarek (libero) - Milan Katic (8), Jakub Kochanowski (10), Dusan Petkovic (1), Kacper Piechocki

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Bartłomiej Bołądź (16), Kacper Gonciarz, Kevin Klinkenberg (18), Łukasz Rudzewicz (8), Nicolas Szerszeń (18), Andreas Takvam - Paweł Filipowicz (libero) - Cezary Sapiński, Wojciech Siek (8), Adrian Stańczak, Patryk Szwaradzki (6), Josua Tuaniga.