TAURON Liga: ŁKS Commercecon Łódź wygrał z E.Leclerc Moya Radomką Radom w hicie kolejki

ŁKS Commercecon Łódź wygrał z E.Leclerc Moya Radomką Radom w hicie kolejki.

ŁKS Commercecon Łódź pokonał E.Leclerc Moya Radomkę Radom 3:1 w meczu 13. kolejki TAURON Ligi. Dwie z czterech partii zakończyły się po grze na przewagi, a jedynego seta łodzianki straciły z powodu... błędu ustawienia.

W pierwszym secie na prowadzenie szybko wyszły siatkarki Radomki, ale łodzianki szybko wróciły do swojej lepszej gry i dotrzymały kroku rywalkom. Przewaga łódzkich siatkarek zaczynała być coraz bardziej widoczna od połowy seta, ale krótko potem pojawiły się niewymuszone błędy. ŁKS miał piłkę setową na 24:23 i nie wykorzystał jej, ale decydujący punkt padł niedługo potem po bloku na niedawnej gwieździe łodzianek, która przeszła przed sezonem do Radomia - Katarzynie Zaroślińskiej-Król.

W drugim secie ponownie lepiej rozpoczęły radomianki, ale w połowie seta przewaga została całkowicie zniwelowana. Gra toczyło się równo aż do końcówki, gdy na zagrywkę weszła Joanna Pacak, a łodzianki wykorzystały słabość rywalek wygrywając w tej partii 25:20.

Trzeci set to znów wyrównana batalia, ale jak się okazało w końcówce, aspekt sportowy miał tutaj niewielkie znaczenie. Obie drużyny walczyły na przewagi aż do stanu 26:25 dla ŁKS-u, który szykował się już do rozegrania decydującej piłki meczowej. Sędzia jednak wkroczył na boisko i po bardzo długiej konsultacji zdecydował się na przyznanie seta Radomce. Zaskoczone były same zawodniczki, ekipa sędziowska, ale także komentatorzy, którzy wytłumaczyli w kolejnym secie, że powodem takiej decyzji był błąd ustawienia w szeregach ŁKS-u. Na boisku grała nieuprawniona zawodniczka, która prawdopodobnie zapomniała, że została wcześniej zmieniona. Wobec takie rozwoju wydarzeń to Radomka miała na koncie jednego seta i wciąż mogła nawiązać walkę...

...co okazało się nadzieją dość płonną. Znów mieliśmy dobry początek, konsekwentną grę i wspaniałą dyspozycję, która trwała zaledwie do połowy seta. Wówczas kolejny bieg wrzuciły łodzianki i pewnie korzystały z błędów rywalek. Mecz atakiem po prostej zakończyła Weronika Sobiczewska dając zwycięstwo w czwartej partii przy stanie 25:17.

ŁKS Commercecon Łódź – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:1 (26:24: 25:20, 24:26, 25:17)

MVP: Roberta Ratzke