Indykpol AZS Olsztyn w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Indykpol AZS Olsztyn awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Indykpol AZS Olsztyn pewnie pokonał SMS PZPS Spała 3:0 w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski. MVP spotkania został wybrany przyjmujący "Akademików" - Robbert Andringa.

Olsztynianie od samego początku narzucili swoje warunki rywalom ze Spały. Dobrze prezentowali się Robbert Andringa i Mateusz Poręba, a SMS zbliżył się do rywali tylko do stanu 17:20. Przyjezdni szybko zakończyli tego seta po asie serwisowym Jana Króla wygrywając 25:20.

W drugim secie SMS zaczął grać nieco lepiej i mieli nawet szansę na wyrównanie wyniku doprowadzając do gry na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali jednak zawodnicy z Olsztyna i po błędzie Mateusza Nowaka triumfowali w tej partii.

Trzeci set to prawdziwy pokaz gry olsztynian, którzy znów postawili wysoko poprzeczkę i nie oddali prowadzenia od początku do końca. SMS grał coraz gorzej, a AZS musiał doprowadzić ten mecz do końca. Seta dwoma asami serwisowymi zakończył Król, a olsztynianie wygrali 25:11 i 3:0 w całym spotkaniu.

SMS PZPS Spała – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (20:25, 25:27, 11:25)

MVP: Robbert Andringa