PlusLiga: Kolejna wygrana VERVY Warszawa

Siatkówka

W meczu dwunastej kolejki PlusLigi VERVA Warszawa Orlen Paliwa pokonała Cuprum Lubin 3:0. Gospodarze byli drużyną zdecydowanie lepszą, co potwierdzili w każdym secie. MVP spotkania został Kevin Tillie.

Podopieczni Andrea Anastasiego już od samego początku narzucili swój styl gry. Siatkarze VERVY byli lepsi zarówno w zagrywce, jak i w konstruowaniu akcji pod siatką, co umiejętnie wykorzystali. W pierwszym secie wygrali do 13, absolutnie dominując przyjezdnych.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Przez dłuższy czas gra toczyła się punkt za punkt, ale w końcówce VERVA wyszła na prowadzenie i po raz kolejny wygrała seta, tym razem do 22. Najwięcej punktów zdobyli Bartosz Kwolek, Kevin Tillie oraz Artur Udrys.

Trzeci set był ostatnim w meczu na warszawskim Torwarze. VERVA po dobrym początku partii, dała się dogonić lubinianom, ale w końcówce znów wyszła na prowadzenie. Wicemistrzowie Polski zmarnowali dwie piłki meczowe, ale ostatecznie wygrali do 23. MVP został Tillie.

Pewna wygrana 3:0 oznacza, że VERVA zrównała się punktami z liderem Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Warto zaznaczyć, że warszawianie rozegrali jednak mecz więcej.

VERVA Warszawa Orlen Paliwa - Cuprum Lubin 3:0 (25:13, 25:22, 25:23)

VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Patryk Niemiec, Kevin Tillie, Artur Udrys, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Jakub Kowalczyk, Jan Król

 

Cuprum Lubin: Robinson Dvoranen, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Sacharewicz, Przemysław Smoliński, Miguel Tavares Rodrigues, Jakub Ziobrowski - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Damian Domagała, Maciej Gorzkiewicz, Kamil Maruszczyk, Maksym Morozow, Bartłomiej Zawalski.

 

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze