Hiszpańska liga koszykarzy: 18 punktów Slaughtera, przegrana Betisu

Reprezentant Polski A.J. Slaughter był najlepszym strzelcem Betisu Coosur Sewilla w przegranym u siebie meczu z BAXI Manresa 88:89 w 15. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Zdobył 18 punktów oraz miał zbiórkę i sześć asyst.

W niedzielne popołudnie Slaughter grał 22 minuty. Trafił cztery z ośmiu rzutów za dwa i dwa z pięciu za trzy punkty oraz cztery z pięciu wolnych. Najlepszym strzelcem gości był Amerykanin Ryan Toolson - 18 pkt.

Natomiast Unicaja Malaga, z innym reprezentantem Polski Adamem Waczyńskim w składzie, pokonała na wyjeździe Montakit Fuenlabrada 82:81. Kapitan drużyny narodowej grał 16 minut, zdobył cztery punkty miał zbiórkę i przechwyt. Z kolei Aleksander Balcerowski nie znalazł się w składzie Herbalife Gran Canaria w wygranym u siebie sobotnim meczu z San Pablo Burgos 92:89.

Wyjazdowe spotkanie Iberostaru Teneryfa, w którym występuje Tomasz Gielo, z Valencia Basket odbędzie się w niedzielę wieczorem.

W tabeli Betis (bilans 3-12) zajmuje 18., ostatnie miejsce. Iberostar (9-5) jest czwarty, a Unicaja i Herbalife (po 8-7) zajmują siódmą i ósmą pozycję. Prowadzi Real Madryt (12-2) przed Casademontem Saragossa (12-3) i Barcą (po 11-3).