Jak rozwijała się polska siatkówka? "Ten proces zaczął się 25 lat temu"

Siatkówka

Polska siatkówka rozwija się w zawrotnym tempie. Inne kraje mogą nam tego zazdrościć. - Ten proces rozpoczął się 25 lat temu. Na te efekty pracowało wielu ludzi, często bezimiennych - powiedział dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat Marian Kmita.

- Bardzo istotne jest to, że na poziomie naborów PZPS czy SOS dokładnie penetrują rynek wysokich. Nikt nam nie umyka. Sam program na początku, w 2012 roku miał upowszechniać sport poprzez piłkę siatkową. To jest największy sukces programu, że blisko 40 tysięcy młodych ludzi korzystało z jego dobrodziejstwa - powiedział rzecznik PZPS Janusz Uznański.

 

Z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych korzystali m.in. Bartosz Kwolek i Jakub Kochanowski. Obecnie większość zawodników i zawodniczek reprezentacji Polski juniorów czy kadetów to dzieci, które zdobywały podstawową edukację właśnie w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych.

 

- To ostatni moment, w którym powinniśmy siedzieć tu i zachwycać się. To dobrze skonstruowany i funkcjonujący projekt, ale z każdym rokiem jest bardzo dużo miejsca, w którym można popracować nad jakością szkolenia - powiedział Łukasz Kadziewicz.

 

PZPS pracuje nad rozbudowaniem programu o element akademicki. - Nie każdy zawodnik mając 18 lat jest gotowy na to, by rozpocząć grę na najwyższym poziomie. Niektórzy potrzebują więcej czasu, by dojrzeć do profesjonalnego sportu - dodał Uznański.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie