Dlaczego Lewandowski jest aż tak dobry? Kapitan zdradził swoją tajemnicę!

Piłka nożna

Tę wypowiedź kapitana reprezentacji każdy młody piłkarz, ba każdy młody sportowiec powinien wydrukować, powiesić na ścianie, zaczynać nią i kończyć każdy dzień. Robert Lewandowski był gościem świąteczno-noworocznego odcinka "Prawdy Futbolu" Romana Kołtonia. Odpowiedział na wiele pytań, zdradził wiele tajemnic, w tym tę najważniejszą. Jak to się dzieje, że jest tak dobry i wciąż się rozwija. Recepta jest... bardzo prosta.

- Fajnie, że do kadry wchodzą młodzi zawodnicy. Oni na tym zyskują, im się gra trochę łatwiej – tak Robert Lewandowski zaczął odpowiedź na jedno z wielu pytań świątecznego odcinka "Prawdy Futbolu", które dotyczyło młodych graczy wchodzących do kadry. Mówiąc o tym, że jest im łatwiej, miał na myśli, fakt, że obok nich gra spora grupa doświadczonych graczy.

 

- Mają Szczęsnego, Glika, Krychowiaka - wyliczał Roman Kołtoń. 

 

- Dokładnie. Łatwiej wejść im na boisko i zagrać dobre spotkanie, oni zdają sobie sprawę, że jesteśmy. My wiemy, jak im pomóc. Ta fantazja, nowa krew którą wnoszą jest potrzebna reprezentacji – dodaje „Lewy”, ale zaraz przestrzega.

 

- Ten pierwszy moment zawsze jest najłatwiejszy. Bo nikt nie oczekuje od ciebie, że od razu zrobisz coś wielkiego, nie oczekuje nie wiadomo czego. Jeśli zrobisz coś ponad stan, to od razu jest "wow". Ale wszyscy młodzi zawodnicy muszą zdawać sobie sprawę, że jak już przyzwyczają kibiców, dziennikarzy do tego poziomu i zostaną na nim, to nagle okaże się, że nie prezentują już niczego nowego, że grają dalej na tym samym poziomie, to pojawią się głosy krytyczne – że zagrali słaby mecz. Oczekiwania będą rosły - ostrzega napastnik Bayernu i reprezentacji, 

 

- Od takich piłkarzy jak choćby Szymański czy Bednarek teraz będzie się wymagało coraz więcej. Jeśli zagrają tak, jak w eliminacjach, to pojawi się pytanie, czy to nie za mało. Oni teraz muszą skupić się na tym, myśleć cały czas, że mogą być jeszcze lepsi, że mogą grać, ba powinni grać jeszcze lepiej – uważa kapitan kadry i od razu zadaje kolejne pytanie.

 

- Wszyscy musimy się zastanowić, czego my od nich oczekujemy. Będąc w reprezentacji w pierwszym w składzie to nie jest tak, że fajnie, że ktoś jest, że w niej gra. Od każdego takiego zawodnika, z każdym meczem trzeba oczekiwać większej liczby zagrań, asyst, bramek. Ja im tego życzę, by sprostali tym zadaniom, tej presji. Bo najgorzej, jeśli coś pokażesz i już zostajesz na tym poziomie - uważa Lewandowski. 

 

- Ale ich zmobilizował na ten nowy rok. Dobrze było, ale musi być więcej – wtrąca się gospodarz programu Roman Kołtoń.

 

- Pewnie. Bo jak chcesz grać na naprawdę najwyższym poziomie, to nie trzeba się równać z tym, na który właśnie wszedłeś, ale z tym najwyższym. Do tego najwyższego poziomu dążyć – kończy Robert Lewandowski.

 

Czy po tej wypowiedzi ktoś jeszcze ma wątpliwości dlaczego „Lewy” jest tam gdzie jest i wciąż się nie zatrzymuje? Tę wypowiedź kapitana reprezentacji każdy młody piłkarz, ba każdy młody sportowiec powinien sobie wydrukować, powiesić na ścianie, zaczynać nią i kończyć każdy dzień. 

 

Dwa odcinki "Prawdy Futbolu" z wywiadem z Robertem Lewandowskim znajdziecie znajdziecie TUTAJ (odcinek 1) i TUTAJ (odcinek 2)

Roman Kołtoń, B, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie