Kubacki: Ten rok kończę porządnym skokiem

Zimowe

- Wydaje mi się, że ten rok kończę takim porządnym skokiem - powiedział Dawid Kubacki, który zajął dziesiąte miejsce w kwalifikacjach do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen.

Kubacki skoczył 135,5 metra w kwalifikacjach, co dało mu najlepszy wynik spośród Biało-Czerwonych. W środę czeka go pojedynek z Amerykaninem Kevinem Bicknerem.

 

- Jeśli chodzi o kwalifikacje, to oceniłbym mój występ całkiem OK. Wcześniejsze skoki były takie sobie i z nich nie jestem do końca zadowolony. Na kwalifikacje było tak, jak być powinno. Wydaje mi się, że ten rok kończę takim porządnym skokiem - powiedział Kubacki.

 

Polak zajął trzecie miejsce w poprzednim konkursie w Oberstdorfie. Wygrał wówczas Ryoyu Kobayashi, który był trzeci we wtorkowych kwalifikacjach (138 m), ale wcześniej przytrafił mu się słaby skok podczas pierwszego treningu (110 m).

 

- Każdy z nas jest człowiekiem. Każdemu mogą się zdarzyć gorsze dni. Nie patrzę jednak na innych. Najważniejsze, żebym skupiał się na tym, co ja mam do zrobienia na skoczni - ocenił Kubacki.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze