Kmita wytypował dziesiątkę w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu

Inne

Gala Mistrzów Sportu odbędzie się 4 stycznia. To właśnie podczas niej ogłoszony zostanie zwycięzca w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Polski w 2019 roku. Prezentujemy dziesiątki wytypowane przez naszych ekspertów. Ostatnim, który podjął się tego zadania, jest dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat, Marian Kmita.

Od 1926 roku Plebiscyt Przeglądu Sportowego jest najważniejszym i najbardziej cenionym przez polskich sportowców rankingiem. W roku 2018 do akcji włączyła się Telewizja Polsat. 4 stycznia poznamy rozstrzygnięcie zagadki. Kto zostanie najlepszym sportowcem 2019 roku?


W gronie nominowanych znaleźli się przedstawiciele różnych dyscyplin sportu od skoków narciarskich, przez lekkoatletykę, siatkówkę po żużel. Każdy z nich zasłynął szczególnymi osiągnięciami.

 

Dziesiątka Mariana Kmity w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca 2019 roku:

 

1. Robert Lewandowski (piłka nożna)

2. Bartosz Zmarzlik (żużel)
3. Wilfredo Leon (siatkówka)

4. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
5. Sztafeta 4x400 m kobiet (Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) (lekkoatletyka)
6. Mateusz Ponitka (koszykówka)
7. Malwina Smarzek-Godek (siatkówka)
8. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka)
9. Mateusz Rudyk (kolarstwo torowe)
10. Natalia Maliszewska (short track)

 

Wyniki głosowania czytelników Przeglądu Sportowego i widzów Telewizji Polsat zostaną ogłoszone 4 stycznia podczas Balu Mistrzów Sportu.

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze