Diamentowa Liga w Polsce znów najlepsza! "To zaszczyt i duma"

Inne
Diamentowa Liga w Polsce znów najlepsza! "To zaszczyt i duma"
Informacja prasowa
Diamentowa Liga w Polsce znów najlepsza!

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej 2023 został wybrany sportową imprezą roku podczas Gali Sport Biznes Polska. To kolejny dowód na to, że największe lekkoatletyczne wydarzenie w tej części Europy jest sportową marką z najwyższej półki. – Uznanie branży sportowej bardzo nas cieszy i motywuje do jeszcze intensywniejszej pracy. Jej efekty będzie można poznać podczas tegorocznego memoriału, na który zapraszamy 25 sierpnia – zapowiada Marek Plawgo, dyrektor komunikacji mityngu.

Nagrody Sport Biznes Polska przyznawane są dla osób, organizacji, firm i projektów, których działania przyczyniają się do profesjonalizacji branży i promocji współpracy między sportem i biznesem. W tym roku o zwycięstwo w kategorii Wydarzenie Sportowe 2023 roku rywalizowało w sumie 30 imprez. Jury, w którym znalazło się blisko 90 ekspertów branżowych zdecydowało, że statuetkę zdobył mityng Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim – Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Za nami III Gala Sport Biznes Polska! Znamy wyróżnionych

 

- To zaszczyt i duma, bo po zwycięskim dla nas plebiscycie Przeglądu Sportowego, otrzymaliśmy kolejny dowód uznania, tym razem płynący ze strony branży sportu i biznesu. Cieszymy się, że impreza upamiętniająca Kamilę Skolimowską jest najważniejszym lekkoatletycznym wydarzeniem w tej części Europy i wspięła się na sportowe szczyty. Jednocześnie nagroda motywuje do jeszcze intensywniejszej pracy nad tym, aby tegoroczna, 15 edycja memoriału dostarczyła kibicom wspaniałych emocji i przeżyć – mówi Marcin Rosengarten, szef komitetu organizacyjnego memoriału.

 

Jeśli wyłączyć z zestawienia finały Diamentowej Ligi, w których najwięksi lekkoatleci występują z urzędu, Diamentowa Liga 2023 na Stadionie Śląskim była najlepszym mityngiem na świecie od 2018 roku. W tyle zostały tak kultowe zawody jak te w Londynie, Monako, Lozannie, Zurychu czy Paryżu. Wszystkie są w diamentowej serii od początku jej istnienia, tymczasem „Kama” zadebiutowała w niej dopiero w ubiegłym roku.

 

Władze cyklu, które rok wcześniej zaryzykowały i powierzyły Polsce organizację tego historycznego wydarzenia, po drugiej wizycie na Śląsku przyznały organizatorom notę 9,16 punktu w 10-stopniowej skali. Czyli niemal idealną. W lipcu w Kotle Czarownic padły dwa najlepsze w tym roku wyniki na świecie, a przed 25-tysięczną widownią późniejsi medaliści MŚ zaprezentowali się w aż 18 z 19 rozegranych u nas konkurencji. Tę jakość doceniają również sami kibice. W badaniach Pentagon Research, które zostały wykonane podczas nagrodzonej właśnie edycji, aż 80 proc. ankietowanych przyznało, że na przyszłe lata niczego nie zmieniłoby w sposobie przygotowania imprezy. Kibice docenili przede wszystkim bezpieczeństwo na stadionie (93% ocen pozytywnych), dostępność i pracę wolontariuszy (91% ocen pozytywnych), a także proces zakupu biletów, sprawne wejście na stadion oraz oznakowanie i atrakcje na miejscu. To rewelacyjna statystyka, zwłaszcza uwzględniając dużą konkurencję na rynku imprez sportowych w Polsce.

 

– Mam nadzieję, że 25 sierpnia, bo na ten dzień zaplanowaliśmy 15. edycję Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, pokażemy, że to nie był wcale nasz sufit. Będziemy tuż po igrzyskach olimpijskich w Paryżu i już teraz mogę zapewnić, iż w konkurencjach, które znajdą się w programie naszego mityngu, postaramy się o złotych medalistów. Chcemy podnosić sobie poprzeczkę. Tak jak Armand Duplantis, rekordzista świata w skoku o tyczce, który w sierpniu ponownie wystartuje na Stadionie Śląskim – zaznacza dyrektor sportowy mityngu Piotr Małachowski.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie